mercoledì 8 dicembre 2010

Badem del Salento Lecce: meyve olmadan çiçek.

Badem del Salento Lecce: meyve olmadan çiçek.


Antonio Bruno *-------------------------------------

incir ve ayva durumunda sadece Salento Lecce beslenen ihracat pazarlarının meyve. Ve badem ağacı? Badem del Salento Lecce Otranto alanında ağırlıklı olarak yer almıştır. badem düşük üretim nedenlerle bu yazıda.

-------------------------------------

Çoğu ülke evlerin bahçelerinde veya tüm evlerin arkasında olanların alanlarda bulundu Salento Lecce incir, badem ve ayva meyve ağaçları dışında, bunu saklamaya gerek yok Ortali "olarak nitelendirdi.

Evin yanında arazi bu alanlarda bazı domates bitkiler, biber, patlıcan, daha sonra evin gemiler yerleştirilmek üzere kesilmiş çiçek ve gıda suçüstü doldurmak olacağını otlar bulabiliriz.

bu ürünler için kullanılan diğer alanlar "kısa" idi. Değil Salento Lecce ve o zaman değil hükümdarları ikamet düşünüyorsanız? Ama bu kısa bir yan giriş, bir avlu, bir ile karakterize alan aile, şekil düzenli olarak tanımlanabilir, onun en eski ve en basit formu, Salento Lecce ev mahkeme değil inşaat ve "Ortale" için ihtiyaç arka bahçeye eşsiz bir ortam ve ailesinin sevindirdi.

Bu "Ortale" olarak meyve ağaçları, limon, portakal ve mandalina, sonra üzüm pergola olanlar vardı.

incir ve ayva durumunda sadece Salento Lecce beslenen ihracat pazarlarının meyve. Ve badem ağacı?

Badem del Salento Lecce Otranto alanında ağırlıklı olarak yer almıştır. Leggieri, Costa De Giorgi ve yazılarında ve Salento, Lecce, iki çeşit iklim beyaz çiçekli kırmızı çiçekli ve erken üretim vermeli ve bu nedenle çiçekli tahmin olduğunu vurguluyor. Erken ve badem ağaçları çiçek beyaz belirgin, ve beni okumak eğer Ocak ayında size ve bulmak düşünüyorum ve bu nedenle kör değil sorunlara dalmış ofis varışta başkanı ile bir araba değilken Hiç gördünüz mü bu soğuk ay önce, bu güzel ağaçlar beyaz çiçeklerle dolu! bloom del Salento Lecce badem ağaçları.

800 yazı ve bu yazarların hususlar kaydedilen gözlemler yeni filizlenen badem çiçekleri Şubat ayında don hasar olduğu tehlike yönelikti. ve gecenin soğuk acı sıcaklık ve çiçeklenme engelleme, çok fazla ertesi sabah yükselen sıcaklık aniden ilk cildi çok varyasyon hacmi kademeli artış nedeniyle tolere edemeyen çiçek, öldürür yükselir çiçekler buz kristalleri ve buz hacminde ani düşüşün ardından oluşumu suya geri erir.

Bu Otranto alanında badem ağaçlarının ekimi için nedenleri badem üretim küçük ve kalitesiz Alberobello ve Castel del Monte üretim alanlarına göre verdi.

Salento Lecce ise gelecek üç ay Aralık ayının hafif donlara gelen hızlı değişime bağlı ve badem tarımı uygulamak zor olduğundan 800 üretim kalitesiz için yerel bir hedef olmuştur yapmaya çalıştı üretim ve düzensizlik.

Puglia meyve olmasına rağmen arasında Salento Lecce badem ile Terra di Bari 22.500 dönüm ile karşılaştırıldığında sadece 78 hektarlık ekili olduğu devletlerin 2005 yılı verilerinden yazılı ne teyidi açısından en önemli ürün olan 2005 hektar başına 2.300 € bir üretim prosesi ile 30.528 hektar dönüm.

Bu üretim sürecine girdi kullanımına talep de az olduğunu belirtmek gerekir. Aslında, yetiştirme maliyetli üretim değerinin sadece% 8 emer ve istihdam nispeten düşüktür. meyve türleri arasında badem ağacı, küçük üreten üretken faaliyet şeklini alır Böylece çok daha az "harcamak" dedi.

Özellikle badem ağaçları bir dönüm hektar 35 saat başına toplama hektar başına 18 saat boyunca gübreleme için hektar başına tesis 42 saat ve koruma diğer işlemler için hektar başına 15 saat üzerinde çeşitli müdahaleler için hektar başına 12 saat çalışan toprak absorbe , badem ağaçları hektar başına 122 saat olmak üzere toplam.

Salento içinde çok az badem olmasına rağmen, Lecce badem ezmesi veya marzipan kurmuştur. Yaklaşık tatil sezonu ve zaten ben bu lezzetli tatlı yararlanma düşüncesiyle ellerinize sürün görüyoruz!

Bu pasta kökeni aslında Palermo, Martorana manastır bitişik Antakya George Kral Roger II bir amiral adını borçludur St Mary's kilisesi olarak, 1100 yılı sonunda doğmuş gibi görünüyor, çok uzak olan .

Eğer Noel ve Paskalya sırasında tatlı badem ezmesi satın alabilirsiniz Bugün bile, ve özel yıl boyunca, S. Benedictine manastır ve rahibeler tarafından hazırlanan Lecce Giovanni Evangelista ve manastırı ziyaret edin.

Özellikle, manastır şimdi tarihi merkezinde, bir kez sur dışında yer oldu, Corte Accardo (Lecce) yer almaktadır. Norman yönetimi sırasında geri onikinci yüzyılda manastır tarih, kökenleri. Accardo vakıf bırakmaya 1133 yılında Lecce Kont, Say oldu.

kısa Salento Lecce In, iklim özellikleri, biz tükettiğimiz ve biz bulmak için kim zevk badem ezmesi ve bütün denizler olsun Noel ve Paskalya her yıl diğer taraftan büyük miktarda badem, büyümek olamaz. Peki ne bekliyorsunuz? Salento Lecce tatil tatlandırmak için gel!Bibliyografya

INEA, meyve, kiraz ve şeftali Badem ana üretken faaliyetleri Ekonomik Sonuçları

Serisi "Kırsal Apulia - Puglia.

Mario De Lucia, tarımsal kalkınma genel sorunları. ürün olarak

Nessun commento:

Posta un commento