mercoledì 8 dicembre 2010

9.000.000 drzew oliwnych w Salento Lecce 200 lat temu, jak dzisiaj, grożąc zabójstw.

9.000.000 drzew oliwnych w Salento Lecce 200 lat temu, jak dzisiaj, grożąc zabójstw.


Bruno Antonio *

-------------------------------------

Dzisiaj lampante del Salento w Lecce powołać się "globalizacji" jest ofiarą niska cena, na początku 1800, do "blokady napoleońskich, który skazał na koniec przepływu handlu, olej pozostały niesprzedane Salento Lecce . Towarzystwo Ekonomiczne Terra d'Otranto, że dzięki pracy doradców na czas, i przekonany, mógł costatante sfangare stagnacji oliwy z Salento Lecce. Czy prowincji Lecce do Lecce Olivo del Salento co Towarzystwa Ekonomiczno-Terra d'Otranto?

------------------------------------

Drzewo oliwne jest historia Salento, Lecce i oliwek jest sens historii, w tym samym czasie, poza historią Salento w Lecce.

Yeah! Skutki działania człowieka zawsze wykracza poza konkretne intencje ludźmi, człowiek, sprawia, że bardziej niż wiesz i często nie wiem co! Giovambattista Vico, pamiętasz?

Mówią, że każda cywilizacja ma oczywiście zasadniczo progressive, który osiągnął swój punkt kulminacyjny, zatrzymuje się i idzie do kryzysu. Oliwy del Salento w Lecce dziś kryzys! Kroniki rekordowe ceny na kilka lat z wodą mineralną, przewidując wzrost kryzysu naftowego Salento Lecce!

Jeśli zatrzymamy się na chwilę i wrócić do ponad dwa wieki temu, na początku 800, więc tutaj jest tak, jakbyśmy byli pozwalające odtworzyć trasy. Dzisiaj lampante del Salento w Lecce powołać się "globalizacji" jest ofiarą niskiej cenie, a następnie, do "blokady napoleońskich, który skazał na koniec przepływu handlu, olej Salento Lecce pozostały niesprzedane. W tych latach, przechodząc od tego, co dzieje się dziś, że właściciele nie mogą znaleźć bardziej dogodne do zbierania oliwek, które pozostały porzucone na ziemi i jak w Salento Lecce nie był już w życie, "Konstytucja Solon, który karze śmierci tych, którzy zabili drzewa oliwnego, naszych ojców zburzyła majestatyczne drzewa są drodzy Minerva do stosowania jako paliwo!

Tylko w 1815 r., po kongresie wiedeńskim, cena ropy wznowione akcji, podczas gdy eksport wznowione dopiero po 1818 roku.

Cud? Nie! Nie było Towarzystwo Ekonomiczne Terra d'Otranto, że dzięki pracy doradców na czas, i przekonany, mógł costatante sfangare stagnacji oliwy z Salento Lecce. Vincenzo Balsamo, agronom i ekonomista Salento Lecce opublikowane badania na temat handlu "Journal of gospodarki wiejskiej był wspaniały podręcznik dla praktyków.

Ale kłopoty naszego drogiego drzewa oliwnego nie koniec, tylko dlatego, po 20 latach, w szczególności 1845/51 rynku ropy naftowej osłabiony wprowadzania ciężką depresję. Wrogiem oliwy z oliwek z Salento Lecce był olej sezamowy, że zaczęły pojawiać się na rynku! Towarzystwo Ekonomiczne Terra d'Otranto reżyserii doradztwo w zakresie poprawy jakości i rozpoczął pracę poprawa techniki uprawy, a jednocześnie udało się przeforsować rząd do głosowania prawa w celu zapobiegania oszustwom!

Dekret królewski z dnia 12 grudnia 1844 nr 9158, wydany przez Ferdynanda II Burbona, określa potrzebę "świadectwo pochodzenia" oliwy z oliwek. W skrócie, jak wynika UE nie znalazłem nic, kiedy ogłoszone w "nowoczesnych" znaleziono oleju Chroniona Nazwa Pochodzenia, skrót DOP Terra d'Otranto.

Dziś Regionalnego Departament Rolnictwa przyznał w zakresie Apulia Lecce Salento, który jest do produkcji PDO Oliwa z oliwek "Terra d'Otranto" "Drogi" oliwa z oliwek. W prowincji Lecce, są dwie "Adriatica - Ancient Land of Otranto" i "Ionica - Ancient Land of Otranto".

"Drogi" oliwy z oliwek są programy edukacyjne mające na celu ochronę i poprawę obszarach uprawy oliwek. Zostały ustanowione w celu zwiększenia zainteresowania w aspekcie turystycznym, dekoracje i charakteru żywności i wina, trasy turystyczne. W tych miejscach możemy zanurzyć się w starożytnych gajów oliwnych, odwiedź trappeti historyków, muzeów, sklepów zabytkowe wyposażenie, stanowiska archeologiczne, zajazdy, karczmy, laboratoria i warsztaty.

W dniu 2 grudnia 2010 I wziął udział w pracach wojewódzkich tabeli rolnego, w prowincji Lecce wezwał do Pałacu celu zbadania Celestine z krytyczności sektorze oliwy z oliwek i określenie środków Salento w tym.

Nagrałem oświadczenie prezydenta Antonio Gabellone: "Chcemy zobaczyć światło na kryzys sektora oliwy z oliwek .... Ta tabela jest przygotowaniem do jednego stylu Wojewódzkiej Rady, w którym analizowano przyczyny i cnotliwy ścieżki wyszukiwania, które mogą prowadzić do rozwiązywania problemów mam. pewne, że to się uda projektu jest usprawnienie i wspólne, które mogą pomóc nam w nasz cel. "

Ważne było odwołanie spójności rozpoczęła radny Frank Pace: "Przemysł musi mówić jednym głosem, musisz dołączyć do organizacji i stowarzyszeń w celu rozwiązania kryzysu Prowincja ma marginalną rolę, jednak w. gruntu może być ważne, aby zapewnić, że cały sektor mówić jednym głosem. Ta tabela będzie pogłębienie problemów i pochodzą z dokumentu z zakresu polityki, w którym są ustalone przyszłej polityki, szczególnie w odniesieniu do Wspólnej Polityki Rolnej, Program .. .. Nie ma magicznej różdżki, musimy dążyć do znalezienia właściwej równowagi między rolnictwem, który szanuje ziemi, a jednocześnie przyczynia się do przezwyciężenia kryzysu. Zostanie to osiągnięte poprzez kwalifikowanie produktów, poprawę usług związanych z funduszu, agroturystyka, ochrony krajobrazu, zaangażowanie nowych pokoleń należy zachęcać do inwestowania w tej dziedzinie "

Czy prowincji Lecce do Lecce Olivo del Salento co Towarzystwa Ekonomiczno-Terra d'Otranto?

* AgronomBibliografiaAntonio Franco Mastrolia, Pochodzenie i rozwój oliwekDziennik gospodarki wiejskiej, opublikowane przez Towarzystwo Ekonomiczne Terra d'Otranto. Lecce. Agianese Typy, 1840. I vols. X i XI, wydrukowane w Tip. Hospicjum Garibaldi, w 1855 i 1858, z tego tytułu: Journal of Economics Wsi i Proceedings of the 'Royal Towarzystwo Ekonomiczne Terra d'Otranto. Współpracowaliśmy: Vincenzo Balsamo, Gaetano Stella, Marinosci Martino, Giuseppe Costa, etc. B., 24 E Vols. X i XI w różne De Giorgi w Bibl. Prz; kompletny zbiór w Bibliotece Orto agrario di Lecce, Lecce w Bibliotece Seminarium. Vols. I do 7.A. Murray, ekonomista i agronom Salento: Vincenzo Balsamo. I,, XIV (1998), 2, s. 95-101Eseje historyczne Józefa Ressa http://www.ilportaledelsud.org/monografie_ressa.htm

Nessun commento:

Posta un commento