mercoledì 8 dicembre 2010

200 yıl Salento Lecce 9 milyon zeytin ağacı önce, bugün itibariyle, cinayetleri tehdit.

200 yıl Salento Lecce 9 milyon zeytin ağacı önce, bugün itibariyle, cinayetleri tehdit.


Antonio Bruno *

-------------------------------------

supervening "küreselleşme" için Bugün lampante del Salento Lecce ticaret hareketi sonunda kararı verdi "Napolyon abluka için, erken 1800 yılında, düşük fiyat kurbanı olduğunu, petrol satılmamış Salento Lecce kaldı . Terra d'Otranto Ekonomik Topluluğu, zamanında rehberlik bir çalışma ve üzerinden o zeytin Salento Lecce durgunluk sfangare costatante olabilir ikna etti. Lecce İl ne Otranto Ekonomik Topluluğu idi Olivo del Salento Lecce olacak?

------------------------------------

Zeytin ağacı Salento, Lecce hikaye ve Zeytin Lecce Salento tarihinin dışında, aynı zamanda tarihin bir anlamda vardır.

Evet! Eğer bildiğinden daha sık bilmiyorum insan eylemleri etkiler her zaman erkeklerin belirli niyet ötesinde, adam daha yapar! Giovambattista Vico, hatırladın mı?

Onlar her uygarlık, durana ve krize girer doruğa ulaştığı bir ders temelde ilerici, sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zeytin del Salento Lecce bugün kriz var! Salento Lecce artan petrol krizi için sunarak maden suyu birkaç yıl için rekor fiyatlar Chronicles!

Eğer bir an durdurur ve bizim rota retracing sanki bu yüzden burada, erken 800, en fazla iki yüzyıl önce geri dönün. supervening "küreselleşme" için Bugün lampante del Salento Lecce ticaret hareketi sonunda kararı verdi "Napolyon abluka, için, sonra bir fiyata kurbanı olduğunu Salento Lecce petrol satılmamış kaldı. O yıllarda, bugün ne oluyor, sahipleri daha fazla yere terk kaldı olarak Salento Lecce yürürlükte artık oldu da zeytin toplamak için uygun bulamadık, Solon "Anayasa, hangi ölüm ile kim öldürmüş olanlar ceza bir zeytin ağacı, atalarımız görkemli ağaçların yakıt olarak kullanılması için Minerva sevgili oldular aşağı yırttı!

ihracat sonra 1818 yeniden ise 1815 Sadece, Viyana Kongresi'nden sonra, petrol fiyatları, hisse yeniden başladı.

Bir mucize? Hayır! Terra d'Otranto Ekonomik Topluluğu vardı ki, zamanında rehberlik bir çalışma ve üzerinden o zeytin Salento Lecce durgunluk sfangare costatante olabilir ikna etti. Vincenzo Balsamo, bir ekonomist ve Salento Lecce tarım uzmanı hekimler için müthiş bir el kitabı oldu kırsal ekonominin Dergisi ticaret üzerine bir çalışma yayınladı.

Ama bizim sevgili zeytin ağacının sıkıntılar petrol piyasasında şiddetli bir depresyona giren zayıflamış, özellikle 1845-1851 arası, sırf 20 yıl sonra sona ermedi. Salento Lecce gelen zeytinyağı düşman piyasada görünmeye başladı susam yağı oldu! Terra d'Otranto Ekonomik Topluluğu kalitesinin artırılması tavsiye yönettiği ve yetiştirme teknikleri düzelme bir çalışmaya başladı ve aynı zamanda hükümet sahtekarlığı önlemek için bir yasa oy itmek başardı!

12 Aralık 1844 sayılı Kraliyet Kararnamesi Bourbon Ferdinand II tarafından yayınlanan 9158, zeytinyağı için bir "menşe belgesi" için ihtiyaç reçete. Kısacası, o kadar "modern" Origin, bir kısaltma DOP Terra d'Otranto bir Korumalı belirlenmesi de petrol bulundu hükmettiğimiz zaman AB bir şey bulamadı açıktır.

Tarım Bugün, Bölge Müdürlüğü PDO üretmektir Apulia Lecce Salento alanlarında tanıdı Sızma Zeytinyağı "Terra d'Otranto" "Yollar" zeytinyağı. ve "Ionica - Otranto Antik Land" - Lecce ilinde, iki "Otranto Antik Land Adriatica" vardır.

Zeytinyağı "Yollar" korumak ve zeytincilik alanlarında geliştirmek tasarlanmış eğitim programları vardır. turistik yönü, sahne ve yiyecek ve şarap turistik rotalar doğası olan ilgiyi artırmak için kurulmuştur var. Bu yerlerde, biz ziyaret, eski zeytinlik dalmış olabilir trappeti tarihçiler, müze, antik özellikleri, arkeolojik alanlar, han, meyhane, laboratuarlar ve atölyeler alışveriş.

2 Aralık günü, 2010 ben Lecce İl ve zeytinyağı sektörünün hayatiyeti ile incelemek için destek önlemleri Salento tanımlamak için Celestine düzenin Sarayı'na davet ettiği il tarım tablo çalışmalarında yer aldı.

Ben Devlet Başkanı Antonio Gabellone tablosuna kaydedildi: "Biz Bu tablo içinde o problem çözme yol açtığına arama nedenleri ve erdemli yolu analiz tek temalı İl Konseyi hazırlık olduğunu .... zeytinyağı sektörünün kriz ışık görmek istiyorum ben. Bu bir aerodinamik için bir teklif hazırlayacağız ve hedefimiz de bize yardımcı olabilir paylaşılan belli. "

Önemli uyum için itiraz Meclis Üyesi Frank Pace başladı: "sanayi tek sesle konuşmak gerekiyor, biz toplam organları ve ticaret birlikleri krizi çözmek için gereken Eyaleti, ancak marjinal bir role sahiptir. arsa tüm sektör tek sesle konuşmak sağlamak için önemli olabilir. Bu tablo sorunları derinleştirecek ve hangi Ortak Tarım Programı referans özellikle gelecekteki politikalara, sabit bir politika belgesi ile geldi .. hiçbir sihirli değneklerini vardır .., biz kara saygı duyar ve aynı anda krizi aşmak için yardımcı olur. Bu fon ile ilgili hizmetlerin iyileştirilmesi, ürün niteleyerek elde edilecek tarım arasında doğru denge için çaba gerekiyor tarımsal turizm, peyzaj korunması, yeni nesillerin katılımı "bu alanda yatırım yapmaya teşvik edilmelidir

Lecce İl ne Otranto Ekonomik Topluluğu idi Olivo del Salento Lecce olacak?

* Ziraat mühendisiBibliyografyaAntonio Franco Mastrolia, Menşe ve zeytin gelişimiTerra d'Otranto Ekonomik Topluluğu tarafından yayınlanan Kırsal ekonominin Dergisi,. Lecce. Türleri Agianese, 1840. Ben cilt. X ve XI, İpucu basılmış. Darülaceze Garibaldi, 1855 ve 1858, bu başlığı taşıyan: Dergi Kırsal Ekonomi ve Proceedings Otranto 'd Royal Ekonomik Topluluğu Terra' of. Biz işbirliği: Vincenzo Balsamo, Gaetano Stella, Marinosci Martino, Giuseppe Costa, vb. B., 24 E cilt. X ve Çeşitli De Giorgi Bibl içinde XI. Prov; Semineri Kütüphane Kütüphane Orto agrario di Lecce, Lecce Komple koleksiyon. Cilt. Ben 7.A. Murray, bir ekonomist ve ziraat mühendisi Salento: Vincenzo Balsamo. Ben, XIV (1998), 2, s. 95-101Joseph Ressa http://www.ilportaledelsud.org/monografie_ressa.htm Tarihsel Denemeler

Nessun commento:

Posta un commento