giovedì 9 dicembre 2010

Salento ise Lecce kırmızı yumruk yemek?

Salento ise Lecce kırmızı yumruk yemek?


Antonio Bruno *

--------------------------------------------

Dün gece, Perşembe, 9 Aralık 'ACİL AWL KIRMIZI PALMİYE (Rhyncophorus ferrugineus) gerçekleştirildi Su baş toplantının ortaçağ kalesinin güzel ortamda 17:00 2010.

Bu notla bazı ilginç bilgiler akşam sırasında öğrendim.

--------------------------------------------Su baş ortaçağ kalesi ve onbeşinci yüzyılın belki de 1432 yılında bir kavga Kova vardı Taranto, Giovanni Antonio Orsini prens tarafından restore edilmiştir.

kasaba hakim muhteşem kare kule, mimari ve Kova ülke için büyük önem taşımaktadır olduğunu nerede arkadaşı Belediye Başkanı ziraat mühendisi Francesco Ferraro dün gece 17:00 'de 2010 yönetilir Perşembe, Aralık 9, Konferans "için ACİL AWL KIRMIZI PALMİYE (Rhyncophorus ferrugineus) ilgili konularda kamu bilincini artırmak için.

Şarkı 1919 yılında Raffaele Offidani "Picenus Spartacus" tarafından "Kızıl Muhafız" az ya da çok söyledi, 'Bu bir garip asker gelişmeler's / Doğu değil, binicilik gelen Kızıl Muhafız kim yürüyüşleri kurtarmak için .... 've kırmızı palmiye pamukkurdu için yazılmış gibi görünüyor.

Belediye başkanı Ferraro bu "açıklama için basit bir toplantıya çağırdı. Salon sorunu Lecce Salento halkı tarafından hissedilir nasıl göstermek için kalabalıktı.

Striscia la Notizia tedavi de çeşitli girişimleri bu böcek kırmızı palmiye bitki korumak için konulmuştur süre öneriyor! her şeyi ve daha biz Tarla Bitkileri Doktorlar, bu böcek bakan var, sık sık, desteklenen yaprakları için sınırdışı ölüm yaprakları merlettature biçme, değişen belirtiler de çaresizce izlemek, beyaz bayrağı yükseltmek zorunda KABİN plaj VE ÇÖKÜŞÜ hangi kısmen ve kurutulmuş sonra tamamen kuru yeşil bir şemsiye olabilir için.

Anket verileri Lecce İl Konsorsiyumu CODILE savunma meslektaşlarımızın yürütüyoruz benim meslektaşım Sara tarım uzmanı hemşire tarafından gösterildiği olanlardır.

Acquarica Cape orada palmiye ağaçları caddeden görebilir kapalı ve 223 ağaç olmak üzere toplam% 94 ve% 6 Phoenix canariensis Phoenix dactylifera için Vatandaşlar tarafından yayınlanan bir rapora konu olmuştur bu bir monitör olarak için.

2.38% ilk devlet için bir yumruk saldırı sırasında başın 94,88% için akvaryumlar ile bu palmiye ağaçları, kırmızı yumruk varlığı hiçbir belirtileri nelerdir, palmiye ağaçlarının% 2,06 çoktan ölmüş ve hazır- % 0,68 güvenli hale getirilmiş ya da yetişkinlerde titremeye görünmesini öyle değil gibi kapalı ve bunların hiçbiri bir büyütme vardı.

Acquarica kırmızı kafa kısa yumruk olarak ilk durumuna bir istila neden oluyor.

Benim meslektaşım Sara tarım uzmanı hemşire Kova ile etkilenen komşu avuç içi veri sağlayan devam etmiştir. Bir Ruffano CODILE, etkilenen avuç içlerinde 17,87% buldu, 11. 01 ve% Tauranga sonunda% 20.2 Preston 13,34% ayna.

Kova hareket ilk durumuna olsa bile kırmızı pamukkurdu istilası ile çevrilidir.

Bu notun başında ben varlığını dl kırmızı burun tespit çeşitli belirtiler yola çıktık, benim meslektaşım Sara Nutricato, ama her zaman belirtiler "haber" olmadığını giderek görüyorsanız palmiye ağaçları olsun, etkilenen dedi 30 cm rüzgârlı bir gün belki sonra sadece şemsiye sahne şovu 20 metre gibi yüksek!

Her zaman Nutricato istila hızla gelişen olduğunu bildirdi bağlanır.

O prof diyor. tür zenginliği ve yüksek biyolojik çeşitlilik, o tek bitkisel üretim gerektiren tersine karmaşıklığı ve istikrar, ama nerede olduğunu Joseph Barbera, "madde ve enerji yaşam döngüleri bitki popülasyonları arasında denge atlama kesintiye uğrar ve hayvanlar, ekosistemler zayıflıyor. daha yeni koşullara adapte organları güçlü, devralacak. Ve burada insanın hassas bir arada yaşama ve gezegen için yeni bir tehlike olduğunu evler: böceğin doğal düşmanları ve öldürücü herbisit öldürmek pestisitlerin onların yükü ile tropikal monokültürler olan alanlarda, bu kuru otlar ve çalılar nerede onlar kaçış olabilir, onlar sıkı hale gelir.

Demirli kırmızı renk ve hangi sen gerçek korku ve sınır tanımaz kolay değil doğal düşmanları tarafından ölçülü yeni ortamda yumruk onları aşıyor olması tehlike olarak, çok hızlı yayılır. "

Onlar akvaryumları ile dün gece bir şeyler yapmak sanıklar için clamored, bir palmiye ağacının devam eden varlığını sağlamak önerilen tüm ilaçları, pahalı önleyici tedaviler sonsuza yapılması gereken pek çok bile!

Ben prof tarafından verilen haber başka bir parça ile sonuçlandırmak. "Yeni Gine de kendi tarzında adam biyolojik kontrol katkıda: kırmızı yumruk kontrol etmek için bize başka bir yol ortaya Barbera,. Larvaların büyük etli elleri batan bir sıcak, fermantasyon mash azaltılmış çerçeve içinde toplar yiyin. hayvansal protein gereksinim duyan bu nedenle B vitamini, demir ve çinko için hayati ihtiyacı karşılar (Yeni Gine, oyun küçük değil, çok besleyicidir.) pamukkurdu Gine yardımcı çocukların larvalarına kadar kim az protein ve karbonhidrat ve pazara küçük bir ticaret ekonomisi sağlayan yemek olanların şiş göbek göstermeden sağlıklı büyür. "

Ne diyebilirim ki? Yakında Cenova de kırmızı yumruk güzel bir buharlı kase de öğle yemeği olacak?* Ziraat mühendisiBibliyografyaağaçlar http://palermo.repubblica.it/dettaglio/Il-viaggio-dellinsetto-che-uccide-le-palme/1413117 öldürür Joseph Barbera, böceğin yolculuk

Nessun commento:

Posta un commento