domenica 12 dicembre 2010

Başkan Vendola bakımında Salento Lecce ortak iyi zeytin ağaçlarının orman

Başkan Vendola bakımında Salento Lecce ortak iyi zeytin ağaçlarının orman


Antonio Bruno *

-------------------------------------

Lecce Martano içinde Salento bir kalabalık Zeytin Orman Lecce Salento Kolektif bir ortak mirası olduğuna karar verdi. Bu yazıda bunun nedenleri olarak.

-------------------------------------

Tarım, Prof Bari Fakültesi Dekanı ile Salento Lecce zeytin ağaçları ormanda Pazar sabah. Vito Nicola Savino. "Bu RIS gibi görünüyor," güzel zeytin sert çekirdekliler "mummifies" mantar bakımı başka bir bilim adamı eşlik tür lady yorumdur! Biz meyve ile gölgelik yüklü altında yürüyoruz hangi yayları "sıvı altın" ve dr sözler. Stajano sizi endişe ve kaygı bu bitkiler için cüzam tarafından sakat 20 yıldır hissediyorum.

akşam Sonra Martano del Salento Lecce, Domenico Coluccio, bizleri karşılıyor o 18:30 önce pek çok olamaz kimse olmayacak Pazar, olduğunu bize anlatıyor. gerçekten nasıl hepsini almak için bilmiyordum 250'den fazla insan var olmadan önce ben gece Ugento anlatmak ve o tamam ne istersen düşünüyorum "demek için aşağı gibi görünüyor, ama çok daha yapmayacağız insanlar ".

Corigliano d'Otranto Şatosu, 9 açık bir alana sadece bir an güzel bir millet tarafından işletilen sabah de 2 duyuyorum. Dean Savino o Augustinian en görkemli manastırın önünde büyük boşluk, ahırlarda değirmen ve aynı zamanda güzel kafeterya ve ardından "Notte della Taranta" nin Melpignano başkenti Dekanı Prof Savino Nigro kaydetti takdir 1573 bu yana inşa edilmiş.

Çok geç! Yeni Nesil Kooperatif bir sprint olarak, ve 18 ve 05 olan giriş benim işbirlikçi Cosimino Casciaro düzenleyen trafik var. Hayır! O bir polis değil! Ve 'iyi çalışan ama bir polis. Sadece Kooperatif Yeni nesil konferans salonu arkasında geniş bir boşluk, boş ve üzücü hafta değil sırasında, stadyumun otoparkı gibi görünüyor ama Pazar günü takımının renklerle bezenmiş arabaların dolduğunda.

Hatta hayatında paydaşlar, paydaş kurumların varlığının gerekliliğini savunan pek çok gördü Domenico Coluccio, şüphe Kooperatif merkezinin işgali dikkate almaktadır.

Orada Dr Antonio Rollo, Konsorsiyum DOP Terra d'Otranto Başkanı, Lecce Sayın Pantaleo Piccinni ve Coldiretti Başkanı, Savunma Müdür Yardımcısı Dr Vincenzo Parisi, çiftçinin zeytinyağı dr. Joseph Cazzetta, Zollino Dr Belediye Başkanı var Frank Pellegrino, yönetmen Dr dell'Aprol olduğunu. Gianni Gemma ama birçok meslektaşları ve iş var ayrıca Salento Lecce gelen Zeytin Orman sahipleridir.

Ve 'Pazar gecesi, hiç kimse bile Dr Isabel Tramacere, yetkin ve yetenekli gazeteci Telerama Haberler ki, mükemmel Mauro Giliberti yönettiği bu kadar çok insan vardı ki beklenen ben röportaj çok olduğunu söylüyor zaman kişi, oda herkes için olduğunu ve neden bu kadar sıcak ve ilgili katılım merak ediyor. Ben söyledim onu Cumartesi ve Pazar Ugento Mars için toplam bir kez zeytin ağacı yanında tarihimizin olduğunu herkese açıktı umuduyla edilmiş 500'den fazla kişi varlığı olduğunu sadece tarım, petrol fiyatı ve pazar desteği, biz çevresel faydalar ile, bölge ile oynuyorsanız Salento Lecce 97 belediye topraklarında dağınık 9 milyon zeytin ağacından topraklarının 800 bin nüfusu sağlanan, ben bir iyi ortak. manzara koruyucuları tüm masraflar bu turistler ev yanı sıra deniz, güneş ve bu toprakların rüzgar, zeytin ağaçlarının orman bile harika manzaraları çekmek sağlamak için gerekli "kendi ceplerinden söndürmek" için yapmazlar ve Salento, Lecce kırsal.

Ben "monotonluğu çiftlik" adı verilen, dikkatli, her zaman mevcut iyi ve iyi niyetli olmasına rağmen, sadece bir meslek olarak tarım yapan bir göz var, çeneler çok Domenico Coluccio, kim yaşayan sadece tarım, çiftçi kısaca. cennet aşkına! Bu anlaşılabilir bir hata ', ancak bir hata olduğunu ve özellikle ciddi bir hatadır.

Ve 'o hasta olup olmadığını bilmeden bir ilacın doktor reçetesi doz meşgul sanki bir yetişkin ya da çocuk! Ve bir çocuğa bir yetişkin için uygun dozda reçete olur? o doktor bilinmemektedir, çünkü yerine iyileşme bizim hasta çocuğu öldürdü ölür!

Doktorlar ve diğer birçok meslek, postacılar, ofis çalışanları ve çok sayıda kadın ve erkek kırsal akın, Salento Lecce kırsal peyzaj sahipleri, Islah "Ugento Fogg ve Li Konsorsiyumu fazla 200 bin üyesi olan kimse ses .

Konsorsiyumun tüm ses vermeye çalıştı. Dün gece Dean Savino, tüm bakışları altında bu deliller ışığında, aynı anda, bütün bilinmeyen, Cumhurbaşkanı Vendola sunulacak bir belge hazırlamak için kullanılabilir yapıldı ve. O Dean Turizm, kısa bir manzara, tarım, ve, bir Cumhurbaşkanı Vendola olan, aksi çünkü Çevre Meclis için kapılarını çalmak gerektiğini gereken bir yol olduğunu herkes açıkladı Bölgesel Konseyi Puglia yarısı yatırım gerekir.

Zaman Pazar sabah, Dean ve Profesör Savino. Nigro harika güneş ve ışık Salento Lecce tadı var, Mars Konferansı metrolojik işin sonuna kadar durum, sonra ben yağmurun geliş açıkladı konusunda kendisine güvence var.

O Dean Savino, Konferans Salonu Yeni Nesil çıkışından kurşun merdivenlerden aşağı, yağan yağmura görünce hayretler baktı. O bana baktı ve ben inerken şöyle dedi: "Eğer Dean gördün mü? Ben konferans sonuna kadar yağmur başlar olmaz beni rahatlattı şirket konuştu! "

biz birlikte güzel, birlikte gitmek araya çünkü hepimiz güldük ve tat, hepimiz quest'allegria enfeksiyonlar boyunca şekilde birlikte çalışmaya daha sık karşılamak için umut!* Ziraat mühendisi

Nessun commento:

Posta un commento