lunedì 17 gennaio 2011

Akdeniz Algimiro Borgia del Salento Lecce devleri

Akdeniz Algimiro Borgia del Salento Lecce devleri


Antonio Bruno *

-------------------------------------

o bitkilerin anıtsallığı uygun olarak geleneksel zeytinlik yönetilen nasıl Algimiro Borgia ve bana söyler onun sözleri hepimiz, o insan ve doğa arasında uyumlu bir ilişki nasıl olabilir, toprak koruma çalışmaları ve biyoçeşitlilik aracılığıyla öğrenebilirsiniz Lecce Salento sürdürülebilir kalkınma uyarırlar.

------------------------------------Takım AlgimiroZeytin del Salento Lecce Algimiro Borgia gibi insanlar bu ağaç onun tutkusuydu ile ne çok şey verdi. Zamanın geçişi ile Algimiro Mayıs göre Nisan aracılığıyla Şubat sağlanan zeytinlik almak için 15-20 kişilik bir ekip kurmuştu. Onun takımının her erkek Rimonda slupatura ve günde iki ağaç yapabileceğini söylüyor. böyle Hadi bakma, anlıyorum, ben zaten ve Rimonda ne yazdım şimdi bunda, ben yazacağım ne slupatura ve bilmek istiyorum!zeytin ağaçlarının slupaturaKurt ya da çürük gövde içine nüfuz bu mantarların neden olur. Ahşap gösterir kurt tarafından dışarıdan vurdu koyu bir açık kahverengi nekrotik doku normalden daha ve kabuk kaldırma. slupatura bir uygulama ile bozulmuş veya odun çürüme var ahşap parçalar götürmek. Uygulamada, slupatura ve kabul süngerimsi ahşap eski zeytin ağaçları keski oluşur. stripped sağlıklı ahşap, temizlenmesi gerekir, zımparalanmış temizlenmiş ve bakır bileşikleri gibi muhafazakar ve şifalı maddelerinden ile korunan ya da ateşle iyileştirebilir.

Algimiro Rimonda slupatura için 5 saat ve bir kişi olduğunu söylüyor Rimonda slupatura ve eserin 2 gün sürdü 20 kişilik ekibinin orman ağaçları bir hektar olmak anlamına gelir iki zeytin ağaçları, 5 saat!

Gün ve 120 gün olan Şubat ve Mayıs gitmek 20 kişi daha sonra takım Algimiro düzenlenmiş her yıl Rimonda slupatura ve zeytinlik 60 hektar yapmak. Ve ben Salento Lecce yazdı kaç kez zeytinlik, 85 bin hektar var!

zeytinlik çalışmak sürü her yıl, merdiven gibi erkekler Algimiro bakmak ve sadece gökyüzünün derinliğini görmek, dengeler vardır.Zeytin hasatBurada onlar Majesteleri, zeytin ağacı, daha önce dizlerinin üzerine kadın, Akdeniz'in güneyinde güzel kadınlar vardır zeytin tek tek toplanıyor. Bir festival, ürünün hasat yılında, çocukları ile de kadın vardı.

Kadınlar nerede zeytin koydu? Casarano del Salento Lecce gibi bazı kadınlar, Alessano del Salento Lecce yerine onu önlük, "Mantero bir cebine koydum dahil dalar ve sepetler, yerleştirmektedir. sepet veya Mantera, daha sonra çanta kalakaldım zeytin. Algimiro Ugento Colossus içinde çanta eşek gitti tutarak söylüyor. mülkiyet girişine taşıdı eşeğe torba koyun.

Akşam çanta çekildi ve değirmene onları taşımak sepeti (Trainu) geçti.Zeytinyağı kalitesiAma ne kalite? Salento Lecce zeytinyağı elde edilen yağ bütün açıktı! Algimiro onun faaliyetleri sırasında çok nadiren ağaç zeytin toplama görülen söylüyor. Diyor kim Kasım ayı başlarında Ekim ayında ağaca bir koleksiyon gerçekleştirecek yıl boyunca kadrosu vardı sadece bu. Toskana De Donatis yollar veya gölgelik altında duvar ile sınır olan ağaçlar seçti aslen vardı beyefendi ve ürün kayıp olmayacak, onun işçi Ekim ayı sonunda ağaçtan toplamak için kurallar sabit verdi . O andan itibaren ağaçtan zeytin yıl boyunca tüketilen olurdu sonra zeytinyağı olarak aldı.Salento Lecce eski birimölçü birimi zeytin 33,30 kilogram eşdeğerdir zeytin tomolo (Leccese lehçesinde "lu tummenu") idi. kongre tomoli olarak 3 zeytin 1 ton için toplandı. Bugün bile biz değirmenler, özellikle tank konuşmak, iyi bir tank bir ton ve zeytin 66.5 kilo olduğunu 5 tomoli zeytin 166,5 kilograma eşdeğer eşdeğerdir.Eğer petrol bir ton sıkmak için 300 bin zeytin toplamak zorundaAlgimiro o zeytin çeşitleri ogliarola cellina çeşitliliği "normal" her yağ için yaklaşık 2 gram olduğu bir sezonda aynı ağırlığa sahip olmak daha olduğunu söylüyor.

zeytin çeşitli miktarını elde etmek için tomolo ogliarola cellina 17 bin ya da zeytin toplamak gerekir. 200 £ miktarı ulaşmak için yaklaşık 50 bin toplamak gerekir.

Her zeytinyağı ve ardından 6 £ hakkında tomolo zeytinyağı ve petrol bir ton 300 bin zeytin öğütülmesi ile elde edilen 350 miligram içerir.Zeytin ağacının miktarıAlgimiro, ağaçlar, bu zeytin ya da bir ağaç 3 kilo normal tomoli üretmek olanların benimle konuşuyor ama budama tarafından eski sistem ile bir zeytin ağacı zeytin tomoli ve 10 veya en fazla 3 ton toplanan ekliyor olabilir £ 5 daha az zeytin ağacı 15 tomoli miktarı varıyoruz! O Ugento Luigi ve Massimo içinde Colossus özellikleri hemen hemen bütün zeytin ağacı biz zeytin yaklaşık 3 bin ton konuşuyorsun 10 tomoli vardı bin bitki bir parça kendi gözleriyle gördüğünü söylüyor!hektar başına zeytin ağaçlarının sayısıAlgimiro Duke Guarini gerekçesiyle Salento Lecce pasaj, içinde, zeytin ağaçları 15 metre ile 15 metre mesafede dikilmiştir söylüyor, zeytin ağaçları her hektar, ancak 50 ila 60 bitki vardı, çoğu durumda, ağaçlar bir mesafede dikilmiştir 10 metre ile 10 metre hektar başına 90 bitki ulaşmak için.zeytin ağaçlarının yaşıBen yazdım Çoğu zaman size yürür bir araya hiç olduğunu senin zeytin ağacının yaşı ya da güzel bir örnek olduğunu bilmek. Algimiro hemen bir zeytin ağacının yaşı bilmek ince ve pratik bir şekilde içine ağaç ve çevirir bunların büyümesi üzerine bilimsel kavramları hatırlatıyor.

Zeytin ağacı, ancak toprağın zenginliği bağlı olarak, yılda yaklaşık ½ cm büyür Bu ortalama rakam daha pratik bir birinci sınıf biraz büyüyor arazi muhtemelen 'fakir topraklarda daha fazla süre yetişen bir bit' ile daha az.

Eğer dış çevresi kadar zeytin ağacından mesafeyi ölçmek için ihtiyacınız zeytin ağacının yaşı bilmek için, örneğin, eğer bu ölçü 100 cm, size 2 ile çarpın ve zeytin ağacının yaşı olsun, bir Bu durumda bulabilirsiniz, zeytin ağacının 200 yaşından var!

Algimiro Borgia bilgelik sayesinde şimdi ağaçların yaş bilmek etrafında dönebilir ve hayal sen iklim bulacaksınız, kokular ve 200, 300 ya da 400 yıl önce gelenekleri. Bella öneri değil mi?* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).

Nessun commento:

Posta un commento