sabato 15 gennaio 2011

Focara Novoli del Salento Lecce için asma atacaktır (sürgün) ve yangın

Focara Novoli del Salento Lecce için asma atacaktır (sürgün) ve yangın


Anthony Bruno-----------------------------------------

18 Novoli del Salento Lecce 16 Ocak her yıl yer alan "Aziz Anthony Focara", 100 bin ziyaretçi ile 80 arası kayıtlı. Özellikle, Novoles 2008 üç gün içinde, hastaneye yatış tahmini akış 100 bin, 2009 yılında 80 bin ve 2010 yılında 95.000 idi. Parti, hafta sonu sonra aynı şeyi bu yıl neler olacağını tahmin yapıldı, çünkü 2010 için rakam daha yüksekti. Bize bir şey kaçırmayın için, Pazar, 16 Ocak 2010, kare tip Schipa, Focara açtıktan sonra, Milanolu müzikal "Elio e le Storie TESE bir grup olacak. Novoli Vetrugno Belediye Başkanı şöyle konuştu: "şenlik ateşi yakan Novoles bir insan ve bir toprak kimlik işaretidir gece. hangi biz başlayan dini yol mükemmellik mevsimsellikten arındırılmış çünkü bölge ve ürünlerinin kalitesi ile özellikle değerli bir turistik izi dönüşmüştür. aziz ayrılan hacı, bir turist enogastronomy ve popüler kültür haline geldi. " Ama bu şeyler gerçekten ne var?

------------------------------------------

Focara Novoli kökenleriBir Novoli kimse ateş etrafında toplanıp başladığında bilir. Novoli okur yanlısı sitesinden bir notla:

"Ilk yazılı kaynak bu yıl 1893 yılına dayanıyor" Apulia Dergisi "dikkat çekiyor o yangın, yağmur geldi çünkü. 1905 yılında, bazı kaynaklara bayram arifesinde ateş beyazlatma ağır kar yağışı göre. popüler geleneklerin öğrenci FD'Elia, 1912 bir makalesinde, olarak inşaat konuşuyor "eski bir ayin." Ancak, aynı D'Elia uzun dönmek gerek yok kaç yaşında ne kadar yazmazFocara Güneydoğu Venedik tarafından kurulan?Her zaman Novoli ve Pro Loco açıklamada şöyle yazıyor: "akademisyenler arasında Focara Kökeni ve tartışmalıdır. Onu geri, şarap, yağ ve pamuk yerli üretim üzerinde iş ve at yetiştiriciliği (Binicilik Okulu) için bir merkez koştu Novoli bir Venedik varlığı vardı onbeşinci yüzyılda, tarih yapmak gibi görünüyor. "

Lecce Venedikli tüccarlar varlığı hala 1592 yılında Piazza Sant'Oronzo de Lecce yapılan koltuk hatırlıyorum, Salento Lecce de tüm arasından konaklar inşa çünkü gerçekleşiyor.

Tabii ki 1546 ile Novoli ve emlak onlar heybetli saray ve Saint Anthony Abbot Kilisesi dahil olmak üzere birçok kilise inşa Mattei Evi altında ihtişamı bir süre zevk biliyorum.Kuzey Foghera Fulco Pratesi DoğuBen büyük bir ilgi ile merak ve sonra Fulco Pratesi bu sözlerin okumak kendime hatırlatmak o ki gazeteci, çevreci, illüstratör ve İtalyan siyasi, şimdi onursal başkanı olan WWF İtalya, kurucusu:

"Tabii ki Güney Assumption (15 Ağustos) ve fırsat dansları, akşam yemekleri, gece dalışları için toplu bir gece önce plajda şenlik ateşleri tutuşturmak biliyorum.

Veneto ve Friuli Venezia Giulia, özellikle de 'Kuzey Doğu İtalya, şenlik ateşleri 5 ve 6 Ocak tarihleri arasında, Epifani yerine geceleri yanar. Bu çok eski bir gelenektir: Romalılar bile önce, ulusların gün (Celtic ve ateş tanrısı Belenos ve iyiniyet çağırmak için, kurtarmak için uzun olsun kış gündönümü (21 Aralık) sonra, bu şekilde toplandı güneş ışığı) ve kötü etkileri önlemek için. Bu büyük şenlik ateşi geleneği Hıristiyanlık tarafından kaldırılmış değildi ve bu güne geldi ... ...

Tüm durumlarda ("Foghera ',' Pignarul ',' fugarisse ',' focaraccio 'lehçesinde) yangınları duman, değişiklikleri tahmin etmeye çalışın öncelikle tarafa, kullanılan ve kıvılcım olarak bir yıl olacak Sadece sıcak şarap ve şölen (tarçın ile baharatlı ve karanfil sıcak şarap) ve tipik bir "kumpas" (kek un, mısır, çam fıstığı, kuru incir ve kuru üzüm) ile başladı. "

Fulvio Pratesi tarafından yazı hipotezi desteklediği Venedik Focara Novoli gelenler! Don't you think?Focara Ben San Cesario di Lecce toplu konut için yapıyordu"Mrs Asche DDO nni tai pe lla Fòcara?" (Tercüme Lady bize verir biraz Güzel bir şenlik yapmak için odun?). Ben evlerin kapıları çalıyor, kısa pantolon ve benim oyun arkadaşları ile küçük bir çocuk, tüm normal "sokak" idi. dışında "hile veya hile" onların Anglo-Sakson Halloween ile hafıza, biz güzel bir Fòcara (Beacon) yoluyla sona düzenleyerek biz soğuk yaptığı şaka.

(Çeviri: odun taşıma) soğuk "Carisch Asche" in bereli bacaklar ile ilgili herkes bunun Alfa bir araba sanki şimdi 167 olarak adlandırılan "Case Ina" nin ilçe (önünde dikildi değildi alanında birikmiş romeo). lord of cömertlik bağlı "Fòcara" az ya da çok yüksek oldu. Çocuklarımızın iş bekleyen hakkında kaygı ve 'yüksek ve istikrarlı Pira dan yapmak yapıcı teorileri tarafından ağırlandı.

enerji ve ışığın muhteşem tezahürü, kendilerini ısınma, yangın yaklaştı onların ahşap katkıda vardı onlar o zamana kadar söylemenin hiçbir yolu olmadığını şeyler söylendi "Case INA, bütün insanlar.

genellikle sık etmeyen kişiler, hayret ve merak neden tebliğ o Caresses alışverişi, tartışma fırsatı buldu.

kadınların omuzlarında bir şal ve elinde mangal ... o bakır uzun sürmez, bronz uzun sürecek .... Palet ve .... ateş yakar, pota koymak ve eklemek ikinci kez de "kömür" badem, ya da kömür kabuklarından elde edilen "Dikkatli yakmak için değil".

yaş, cinsiyet, sosyal sınıf ve din ne olursa olsun ateş etrafında "INA CASE" Tüm. Herkes ateşin yakınında izin verilir, herkes bouncy ateş çekici olduğunu ışıklar ve ısıtan duygu kalpler.A Focara eve daha yakın olabilmek içinVe bugün eğer bir yere dünya vardı ve Salento Lecce kokusu bir tat 'istiyorsun? nostalji sancısı Belki de, ben dünyada bir yerde, ben kadarıyla, benim evin sıcaklığını hissetmek, bir şenlik ateşi inşa yerlileri ikna etmeye çalıştı.

Bu Venedik esnaf Novoli şaraplar, bu yüzden beni sanırım. Yapar iyi iş, Salento Lecce şarap aldım ve 500 yıl önce Brindisi ve San Cataldo, kalkabilir ve orada her zaman, iş kaybetmek değil, Venedik ve lagün korkunç uzak ıslak iken.

Zengin kuzey 500 yıl doğusunda önce Lecce ve Salento Venedik bize kendi "koltuk" ve konutlar inşa ve evde olduğunu tarzı, Cumhuriyet aynı tarzda bunu konuşlu bunu yaparken iş, Venedik!Novoli Belediye Başkanlığı teklifiÇok kötü kimse, o, Venedik güzel bir kadına aşık olup olmadığını ve onun yokluğunda için acı Venedik, hiç kimse ve sırları kaldırdı olduğunu bizlere teslim edilmiştir üzücü, bu tüccar bilmek aramak için ya da verildi eğer bilir ona acı yapmıştı bir aşk unutmaya evden ticaret.

Novoli del Salento Lecce vatandaşlar artık yangın ve atlar önce Venedik ticaret adını anımsıyorum. sonsuza kadar kaybettim.

kim ateş keşfetmek ya da kim kullanmak reklamını olanlar için garip kader. Hiç kimse ve ilk ateşi başardı kim hatırlar kimse bulunmuyor Venedik adam, yangın Bu şehirde çok zenginlik getirir "Focara" Novoli lanse edenler hatırlar.

Sevgili Belediye Başkanı Vetrugno, kent haber gizemli Venedikli tüccar adı keşif, neden belki de herkes için büyük bir iş verilmiş, vatandaşlık için teklif ortaya çıktı nerede ve neden açıklamayı amaçlayan araştırma finans değil Focara kaynaklanacak görüldü ona bir anıt verme? Bu durum gibi görünüyor değil mi?* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).

Bibliyografya

Focara Novoli http://www.cisonostato.it/italia/puglia/3, 26,13 / viaggi/la-focara-di-novoli/2369/1.html

Fulco Pratesi, Epifani Bonfire: Eğer cadı yakmak Neden biliyor musun?

Antonio Bruno, bir yangın duygu ve sıcak kalpleri üzerinde meraklı açmak ışık. http://www.freeonline.org/articoli/com/cs-48645/Un_fuoco_per_illuminare_la_curiosit_accendere_le_emozioni_e_scaldare_i_cuori

%% Http://www.iltaccoditalia.info/public/files/focara2011_scheda 20artisti_16 20gennaio.doc

Nessun commento:

Posta un commento