lunedì 10 gennaio 2011

Bir öneri Palme Salento Lecce kaydetmek için

Bir öneri Palme Salento Lecce kaydetmek için


Antonio Bruno *Pliny toprak tahıl, Ortaglio ve daha fazla üretir altında iken Trablus yakınlarındaki Tacapo,,,, zeytin, incir, nar, asma birbirine gelişen palmiye gölge olduğunu söyler.

Prof Fernando Wallis palmiye yerine badem koymak ise Pliny açıklama bahçeleri (Ciardini) Lecce yakınında etkiler görünmektedir belirtiyor. Hatta bu rekoru bize 1902 yılında ödül ve bölgemizde mevcut olmadığını İtalya sömürge Somali, Etiyopya, Etiyopya ve Libya ile sezon yer aldı sonra ancak daha sonra tanıtıldı gerçeği dikkate yol açar.

Aynı profesör. Valais diye yazmıştı hesap görünüşe göre o yıllarda tartışılan ediliyordu sömürgeci genişleme ile ilgili bir tartışma içine "slip" yapılan olmadığını söyleyerek sataşmalarına.

sonra bir yüzyılda Ancak bu yana, Palma seçildi ve hepimiz Lecce Salento özel ve kamu bahçelerde Palms örneklerin büyük varlığını görebilirsiniz.

Goethe şair, yazar, ressam, bahçıvan ve öncelikle bir bilim adamı sen bahçelerde Palm koymak ihtiyacı duyuyorum, neden birçok olası öyküler arasında bir hipotez önerir oldu. Goethe üç kadın, bir bakire tanrıça, Babil'in bir kraliçe ve Allah'ın bakire anne, kendi geleneklerine göre, orada bir bahçede yaşamlarının en önemli olgu, bir palmiye ağacının yanında yaşadım "diyor. o ruhun sembolü olarak Goethe'nin çalışma ile bağlantılı olduğu için bir referans olarak bir palmiye ağacının seçimi, bu, bilirsiniz, bir alamıyorum ama en azından Carl Gustav Jung (1875-1961), ve ruh göre, kaçınılmaz !

Palm ama Fenikeliler ilişkili Yunanlılar, Romalılar kendi küllerinden yeniden doğdu oto rejeneratif efsanevi kuş gibi bir bitki bitki inanılırdı çünkü Phoenix ile Phoenix bağlantılar Palma, adını çevirdi. Pliny tarafından ağaç Pliny göre bitkinin yaşam döngüsü aşağı teslim gerçektir bu sahte bilimsel inanç Bağlı anka 1461 yıllık döngüsünü takip ederek mucizevi bir şekilde kendini yeniden üretiyor.

John D'Agata, kurucusu Kırmızı Palmiye Weevil "ve o büyük ile Territory müdahale etmemeyi devam ederse bu küçük, ama değerli tehdit böcek ülkemizde neden olacağı ekonomik riskler" Haklar Kapı ulusal bir acil durum tavsiye etmiştir " kampanyalar böceği ortadan kaldırmak için.

Puglia Bölgesi, Bölge Konseyi Gianfreda Aurelio (Turizm, Otelcilik Sanayi, Ticaret, Sanayi, Tarım, Su, Su Ürünleri) Dördüncü Daimi Komitesi Başkanı, tarım Alderman değerlendirmek için bir soru masaya sahip 'sipariş zaman durdu değilse kesinlikle önemli büyüklükte sosyal maliyetlere neden olacağı fenomen durdurmak için acil eylem için fırsatlar.

Daha sonra araştırma yapıyorlar veri vardır, Lecce İl Savunma Konsorsiyumu Dr Antonio ve Dr Sara Pizzileo NUTRICATOi CODILE arkadaşları son 9 Aralık Cape Acquarica Şehir yapılan teknik toplantı resimli benim meslektaşım Sara hemşire tarafından ziraat mühendisi 2010.

Acquarica Cape orada palmiye ağaçları caddeden görebilir kapalı ve 223 ağaç olmak üzere toplam% 94 ve% 6 Phoenix canariensis Phoenix dactylifera için Vatandaşlar tarafından yayınlanan bir rapora konu olmuştur bu bir monitör olarak için.

2.38% ilk devlet için bir yumruk saldırı sırasında başın 94,88% için akvaryumlar ile bu palmiye ağaçları, kırmızı yumruk varlığı hiçbir belirtileri nelerdir, palmiye ağaçlarının% 2,06 çoktan ölmüş ve hazır- % 0,68 güvenli hale getirilmiş ya da yetişkinlerde titremeye görünmesini öyle değil gibi kapalı ve bunların hiçbiri bir büyütme vardı.

Acquarica kırmızı kafa kısa yumruk olarak ilk durumuna bir istila neden oluyor.

Benim meslektaşım Sara tarım uzmanı hemşire Kova ile etkilenen komşu avuç içi veri sağlayan devam etmiştir. Bir Ruffano CODILE, etkilenen avuç içlerinde 17,87% buldu, 11. 01 ve% Tauranga sonunda% 20.2 Preston 13,34% ayna.

Kova hareket ilk durumuna olsa bile kırmızı pamukkurdu istilası ile çevrilidir.

Bu notun başında ben varlığını dl kırmızı burun tespit çeşitli belirtiler yola çıktık, benim meslektaşım Sara Nutricato, ama her zaman belirtiler "haber" olmadığını giderek görüyorsanız palmiye ağaçları olsun, etkilenen dedi 30 cm rüzgârlı bir gün belki sonra sadece şemsiye sahne şovu 20 metre gibi yüksek!

Her zaman Nutricato istila hızla gelişen olduğunu ve veri Lecce İl tüm 97 belediyelerde benzer Sno bildirdi bağlanır.

Neden Puglia Bölgesi IV Konseyi Komitesi Başkanı öneri takip değil mi? Eng. Gianfreda Aurelio söyledi: "zengin uluslararası bilimsel ve teknik literatür ve başarıyla mükemmel enjekte ürün olarak avuç içi dell'endothérapie etkinliği konusunda bizi ikna tamamen konsantrasyonu parazit için öldürücü de hedef dokulara ulaşır."

Sorun çok hassas olduğunu, ben her zaman yardım taleplerini alıyorum. Son kez sırasına göre diğer gün ben soruyorum tavsiye Casarano ve bana CISL Piero Stefanizzi Genel Sekreteri olarak dün gece istemeye neden Islah Konsorsiyumu "ve Ugento gazetecinin Gazzetta del Mezzogiorno Antonio De Matteis yazdı li Fogg "uzman tavsiyesi ve yardım için henüz aktif değildi. Ben vakaların% 99 bir palmiye ağacının sahipleri olduğunu Lecce Salento kırsal peyzaj bir parça ile ilişkili 220 bin sahiplerine bu teknik yardım taahhüt Konsorsiyum teklif edip düşünüyorum. Sen kimin hakkında bu öneriyi düşünmek bana ne okudunuz? Eğer Islah Konsorsiyumu "Ugento LI Fogg ve" Salento Lecce centrostudi.agronomi @ libero.it içinde Palms sağlığı soruna dikkat çekmek olduğunu kabul ediyorsanız yaz

* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).Bibliyografya

Ferdinand Valais, Tarım Salento 1902

Alessandra tombul, Palma: antik sanat tasvirleri

Goethe'nin Bruno Philip Lapadula.Il bahçe kadın oldu?

Aurelio Gianfreda, tarım avuç içlerinde zararlı Rhynchophorus meselesinde Alderman soru daha iyi "Kırmızı Palmiye Weevil" olarak bilinen ferrugineus

Burun Acquarica bir ortaçağ kalesi Konferans Salonu'nda palmiye-Perşembe, 9 Aralık 17:00 'de 2010 yılında Sara ve Antonio Nutricato Pizzileo, Acil Kırmızı Palmiye Weevil

Nessun commento:

Posta un commento