giovedì 13 gennaio 2011

Salento Gelibolu Lecce kandiller

Salento Gelibolu Lecce kandiller


Antonio Bruno *-----------------------------

Gelibolu, İtalya'nın çizme topuk altındaki İyon Denizi'nin incisi. Bir şehir Pliny Anxa olarak ifade eder. Aynı Pliny yazıyor "City Beautiful" anlamına şehir Callipoli denirdi Yunanlıların zamanda.

Bir ada, ardından zaman, mekan dar, burun üzerinde ve 1603 yılında adaya bir köprü ile inşa etmeyi taahhüt eder. Bugün bu Salento Gelibolu Lecce olduğunu.

-----------------------------Tarım Gelibolu 1200 yılına kadarTarım Lecce Salento ana ekonomi oldu. Gelibolu de 1200 yılında, verimli toprakları ve seralar rock düz oldu! Ancak burada, asma yetiştiriciliği de en iyi kara ama sadece zeytin. Ve seraların çorak alanlarda? Nasıl seralar ne biliyor musunuz? Ama hayır! Böyle bir ortamda özellikle çiçek ve bitkiler ve onların doğal yaşam ile aynı özelliklere sahip yetiştirmek için dizayn edilmemiştir. 1200 yılında Gelibolu'da bu vardı. Salento Lecce de dağlar vardır ve biz "Sera" Akdeniz ve kalkerli kayaların alemidir deniz seviyesinden 200 metreye kadar ulaşması küçük tepeler çağrıda bulundular. Seraların ekilen koymak son çare, zor olmuştur. Bu, belki de bazı ahşap neden Gelibolu'daki 1200 yılında Akdeniz seralara ilave olarak.Swabia ve Gelibolu Frederick IIBartolomeo Ravenna Swabia Frederick II Gelibolu'ya sadakat ve özveri için teşekkür anlamına geldiğini yazıyor ve bu da çeşitli yetki verilmiş bir diploma, Palermo gönderilen neden ve Gelibolu şehir etkin kalır bakım keten arasındaki durgunluk olduğunu's in Fogg onları, 1200 Gelibolu keten tohumu (değil yağı) topraklarında, çünkü bu önemli bir ayrıcalık hafife alınmamalıdır gelir önemli bir kaynağı oldu.1500 ve 1600 yılında Akdeniz maki ve taş klirensiSeralarda ise (Salento lehçesinde kireçtaşı küçük cilalı plaka anlamında) chiancareddhe bilinen kayalık mostralar arasında toprağın birkaç santim edildi. Adam ve dikim çalışmaları başladı ve bu topraklarda leke kurtuldu. rock yüzeyleyen için bir kazma ve darbeler ile çıkarırsan sağlanmıştır.

veya mal tanımlamak için ustaca deneyimli öğretmenler tarafından kuru söylemek yerleştirilen taştan Salento lehçesi barınaklarda belirtilmiştir furnieddhi gerçekleştirmek için hizmet taş duvarların yapımında kullanılan taşlar vardı.

Bu yüzyılda daha sonra açıklanan ve bu toprakların bazı ekimi altına alındı Gelibolu'daki tutulan 1576 bir belge vardır. taş adam kaldırma çalışmaları daha sonraki yüzyıllarda devam etti ve uzun süre sürdü.

Bunların hepsi otlak vardı ve kaya kütlesi bir sürü vardı ve biz zeytin ağaçları, toprak çok yüzeysel bir tabaka içinde büyümek olabilir sadece ağaç dikildi, neden's.1700 ışık için petrol talebiAma zeytin ağaçları arazi daha az verimli ekili çünkü? Nedeni 1600'lerin içinde zeytin ağacı daha önceki zamanlarda olmuştu fazla, ona iyi gelir verdiği yatıyor. aydınlatma için ve tüm Avrupa ülkelerinde sabun üretimi için kullanılan zeytin yağından oldu.

Yağ uluslararası düzeyde, ama bir sürü vardı en iyisi Gelibolu oldu. Bu yağı çok yağlı ve ağır onu çok farklı koşullarda kullanılmak üzere ve hemen hemen tüm amaçlar için izin oldu. Kalkınma ve refahın birkaç on yıl içinde, Gelibolu küçük liman anlamıyla onları gemide yağ değerli yük almak için durdu yetmiş Avrupa yelkenli gemiler kadar aynı anda işgal olduğunu hemen öyle geldi.

zeytinlikler ve petrol Gelibolu tüccarların sahipleri kasasına akan paranın büyük bir miktarda gördüm çünkü gerçekten bir asır Salento Lecce için onsekizinci yüzyıl zengin oldu!

Bunun ne olduğunu anlamak kolay. en verimli, çok zengin bir pazar dahil olmak üzere tüm kara, hızlı ve zeytinlikler oldu burada Salento zeytin ağaçlarının orman varlığını açıklar.

Ama zeytin onlar bastırdı gereken yağın içine ve bu nedenle işlem görmesi için bu Gelibolu ilçesi ve yağ fabrikaları (Underground yağ fabrikaları) çıkarılması ile çarpılır çevresi.Gelibolu Underground yağ fabrikalarıZeytin ve zeytinyağı üretiminin işleme yüksek sıcaklık ihtiyacı vardı, çünkü tamamen sert carparo kazılan Gelibolu eski yeraltı petrol fabrikaları, yeraltı uzatmak sabit kalır. yağ yeterince presleme sırasında akışı sıvı olduğundan Aslında, yaklaşık 18-20 derece oldu.

ışık yok ne gün ne gece, mumlar ve meşaleler sadece ışık oldu bu yere vardı. Yanma ısısı, bu mağaralarda çalışan erkeklerin organları ve hayvanların sert çaba kaya duvarları tarafından hapsedilmiş kaldı büyük bir ısı sonucunda zeytin fermantasyon, tüm katıldı. dışarı çalışırken ılık kış soğuk ve aslında korunaklı kuzey rüzgarı girişinde güneye bakan değirmen giriş oldu.(Devam)BibliyografyaPliny, Historia Naturalis

Bartolomeo Ravenna, Anıları Istoriche

Peter Maisen, Gelibolu ve çevresi. Ucu. Salonu, 1870 - 324 sayfa

Benemeglio Augustus Frederick II ve George Gelibolu'dan

Emilio Panarese, Gelibolu, petrol Avrupa liman. Ben, (22) 18/12/1974 ", günün saati" nde

Nessun commento:

Posta un commento