sabato 22 gennaio 2011

Ocak Salento, Lecce kırsal kırsal

Ocak Salento, Lecce kırsal kırsal


Antonio Bruno *

--------------------------------

Minik tohum "[...] kendi içinde her şeyi içerir. içinde Akışları zaman iç dinamizmi olduğunu

"Hermit." Dan "mısır kulak dolduran yulaf, arpa alanının en iyi ürün, üretecek

David Torkington. kırsal peyzaj her bölümü kesinlikle Salento Lecce diğer bölgelerden ayrılır özellikleri vardır. Cosimo De Giorgi sizi yeryüzünün iş için bazı rehberlik alabilirsiniz Otranto, güzel bir takvim yetiştirici üretti.

--------------------------------

Ocak ayının soğukLecce Salento kırsal peyzaj en soğuk dönemi Ocak ayında ben yazacağım bugün. Özellikle, sıcaklıklar 15-25 Ocak daha da düşer.

Ancak Ocak ayında Salento Lecce kar var mı? Her zaman değil, aslında, Giuseppe De Vitis tarafından yapılan son çalışmada Ocak ve Şubat aylarında, klasik soğuk aylarda yani kendi birikimi azalan bildirdi.

rüzgarlar için bu ay itibariyle geceleri çok güçlü olabilir Mistral ve doğu Yunan vardır. soğuk rüzgarlar bitkilerin neredeyse yüksek rüzgarları şok camsı ve kırılmaya eğilimi olun çünkü bir kazık ihale çalılar veliler sağlamalıdır.TarımBu yıl olduğu gibi sezon yağmur sonrası huylu ise, bir weeding kara yapabilir, biz yabancı otlar yok ve siz toprağa bırakılırsa soğuk etkilenebilir saksılarda bitkiler hareket etmeliyiz, ya da biz onları anlatabileceğiniz ya da saman paspaslar. Ama toprak yağmur yoksa kuru ve don bu durumda ve kapalı sıcaklık bekliyor hafif olur ayakta kalacak.

Sadece dün ve ağır bir yağmur vardı Marcuccio Leonardo da bir ziraat yapmaya başladı ve başarılı olduğunu söyledi.Nakli ve ağaçlar ve çalılar kaldırılmasıOcak ay nakli ve ağaçlar ve çalılar kaldırılması için uygundur. Bu dönemde Kasım veya Aralık önceki iki ay içinde ve uygun kabul edilmektedir önümüzdeki iki ya da Şubat ve Mart.ağaçlar ve çalılar dikim için ipuçlarıE 'nakledilen ağaçlar iki veya üç yıl olması gerekir. ağaç veya çalılar ülkede gelmiş sonra 5 için onları stazionino için iyidir - 8 gün gölgeli bir yerde yerde yatan ve nemli toprak ile kaplı, sadece üstleri kapalı bırakarak.

Onlara sıcak ve nemli toprak nakli bir gün beklemek zorunda.transplant taşlar RolüNakli hız verilmelidir veya taşlar durumuna bağlı olarak erteledi. Lecce ise, Salento erken tomurcuk ve ben don tehlikesi kaldırıldıktan sonraki Şubat sonunda ağaçların almayı tavsiye nedeni budur.Kreşler Rosa GallicaOcak ayında sipariş greft seçenek çeşitliliği için iyi oyuncular almak için Rosa Gallica verilen kreşler Rose Bengal isim var. Bütün güller açık pembe tek çiçek Rosa Gallica, küçük bir yaprak dökmeyen çalı, dinç, çok dikenli, Galya botanik türlerin türemiştir. La Rosa Gallica zaten Romalılar zamanında Avrupa'da bilinen ve onların kendi tarım yaymak olduğunu mümkündür.

Bunlardan biri ilk gül ve ilaç kullanan bir gül suyu üretimi, korunması için manastır bahçesinde ekili olan, Rosa Gallica officinalis yükseldi. Bu türün melezleri arasında böyle karmin, mor, leylak gibi renklerin güzel tonları ile çok güzel çeşitleri vardır. Çiçek stradoppi için basit olabilir. Onlar alçak çalılar ve zengin kokuları exhaling oluştururlar.

Bu güller yayılma büyük üzerinden yatak etrafında çit olabilir ile kesim kolayca kök tarafından.kesimler tarafından YayılmaHatta eskilerin dalları ve kökleri bölümlerini o zaman, kütükleri bölünmesi başlangıçta, bu bitki çimlenme sistemi biliyordu. Yaşlı Pliny güller önceki bu ekilen ve aynı zamanda en ilginç çiçekler olan çarpma olabilir böyle yaparak daha açmakta olan şube bölümleri ile propaganda olduğunu kaydetti.BibliyografyaCosimo De Giorgi, Terra d'Otranto üretici Takvimi

Giuseppe De Vitis, bugün 1929 den Salento bölgesinde kar listesi. http://www.supermeteo.com/nevesalento.php

Angelo Frascarelli, Nell'aridocoltura sadece iki arazi çalışma izin verilir. Hiçbir Arazi ve Yaşam 28, 2010

Suzanne Verrier, Rosa Gallica

Yaşlı Pliny, Naturalis Historia

Nessun commento:

Posta un commento