domenica 30 gennaio 2011

tütün Vittorio Bodini olmadan Salento Lecce

tütün Vittorio Bodini olmadan Salento Lecce


Bruno Antonio aramak *Güney arazileri üzerinde şu anda ayrı Falls

Bir kesilen hayvanlardan günbatımı.

Hava, kan dolu

ve zeytin ağaçları ve tütün yaprakları

ve hala bir mum ışığı değil."Burada bana, ülkeme, / bu yüzden istenmeyen sevgi zorunda / dokunur yaşamak ölmek istemiyorum;. Işık / çiğ et ve / yenidünya yaprakları ve kışın yavaş görünür / pisti aramızda / / Lazy / gibi Mayıs güneşin hilal / kahve fincan, kayıp sözleri / gözlerimi baktığımız şeylere artık yayında: / zeytin ve dikenli armut, acı toprak / hedge yavaş lastik vagon oldu / nereye tütün büyüyor. / Ama sen, ölümlü ve bulutlu / Söylediğiniz benim / tek yön hepsi bu değil, doğru değil. / Genelinde yaşam / Sad gıpta, bu düz / Üzerinde posarti istediğiniz bir dal vardır."Bir şehir denilen Cocumola / kullanılabilir / elleriniz / yeşil kapı ve bir limon renkli un kirli nasıl olsun. / Erkek / kalp hatırlıyorum onu mendil bir düğüm ile sessiz gömlek vardır. / Tütün eşyaları arasında yaşam Cocumola / kadın tüylü tat suyu ve / bir secare "dedi.Şubat 1898 yılında Cosimo De Giorgi Lecce Salento iklim Akdeniz kıyısında Doğu ülkelerinin benzer olduğunu yazdı. güney rüzgarı ve kuzey kadranda olanlar ile ıslak güney-batısında sıcak rüzgar alternatif kış boyunca. Salento Lecce ılıman iklimi tütün tarımı teşvik etmiştir. tütün fidelerinin dikimi Aralık ayı boyunca uygulanmıştır. Tütün ekimi için diğer koşul ve yağmur olmadan bir yaz olmasıdır Salento Lecce yağmurlar bir fırtına öncesinde ve daha sonra vardı olağanüstü olayları.enfiye ve modaenfiye ve moda büyükelçisini Nicot tarafından sağlanan Catherine de Medici tarafından tanıtıldı. Aynı Caterina ben yaprakları vurma ve domuz yağı pişirin izin havanda hazırlanan bir merhem ile oğlu Francesco ülserlerin 'bakım. Bu tütün "Büyükelçi çim", "çimen Medici", "caterinaria" vb gibi bir süre diğer isimler için almasının nedeni budur.

Salento Lecce tütün ve enfiye "İspanya Sun" ekimiSalento Lecce içinde ve günlük sulama gerekli medyan omurga, lifli büyük ve uzun bir metre daha fazla olan yaprakları olan karakterizedir enfiye tütün için yetiştirilmiştir.

Enfiye Lecce Salento tipik bir ürün oldu. Papa Clement XIV, manastır, keşişlerin Cemaat fermanı ile 1771 yılında amacıyla kendi manastırı çevreleyen sulak kurtarmak için, onlar için bir manastıra sığınarak bu inancı etkilenen nüfus sayımında köylülerin ve olanlar kara vermeye başladı dokunulmazlık, gelirleri ile rahipler farklı bitkilerin ekimi başladı ve tütün ekimi için hız kazandırdı.

İmalatta, rahipler üretim, kendi tüketimi için ve daha sonra ticari amaçla, ünlü toz "İspanya Sun" için başladı.

Lecce ise, Madrid 17 Aralık 1682 için verilen yetki ile biz Lecce Fondaco bir "inanç atadı.Enfiye çeşitleri Salento Lecce yetiştirilenBrindisi ve Taranto iller dahil Lecce, olarak, Lecce Kotor Venedikliler tarafından ithal çeşitleri, ekili, İspanya ya da Napoli ithal Alsas gelen yabancı Kotor, Kotor ve Brezilya Lecce en zengin ülke, çalışma navigasyon.

Bu çeşitlerin ekimi toz ve enfiye üretimi için ilk özel imalat sanayi doğurmuştur. Lecce ilinde çok sayıda manastır Capuchin Friars tarafından üretilen "kutusundan Leccese" özellikle toz yayılması, katkı sağlamıştır.Ilk Fabrika enfiye del Salento Lecce1752 yılında, Bourbon Charles III, kraliyet fermanı ile toz lüks üretim, elle taşınan 20 un değirmenleri 'taşlama' kullanarak, Lecce, Dominicans kim eski bir manastır enfiye önemli bir üretim yerleştirildi.

İlde toz işlemede kullanılan Kotor Lecce ve Brezilya isteği, tütün ekiminin yaygınlaşması yanaydı.1881 tütün üzerindeki Soruşturma Komisyonu1881 yılında Levanten Terra d'Otranto, yetiştirilen tütün içine Soruşturma Komisyon ki "... tekel ve devlet tarafından alınmış ise eşit üretici ve faydaları şimdi SAB ve hissedarlara geri akan Hazine bölünmüş .

O zaman, Leccese tütün kaçakçılığı yayılmaya başladı tütün en iyi kalite için ödenen fiyat yetersiz ve bazen zor tütün arz günümüze yapar çıkışlarının az sayıda kısmen yardımcı oldu.

Doğu Salento Lecce tütün ilk mahsulCori (Roma) ve Kava dei Tirreni (Salerno) 1885 yılında dikilen deneme parsellerinde sonra oryantal tütünleri ilk ekimi, Puglia, Sicilya ve Sardunya (Vizzini, Alessio, Poggiardo 1890 ve 1898 yılları arasında yapılmıştır Lecce, Jesi, Sassari, Palermo Barcellona Pozzo di Gotto).

Ekim Portici de Ziraat Fakültesi, tütün ve filogenetik yetiştiriciliği üzerinde çalışmalar ünlü yazar Prof Orazio Comes yönünü, seçkin bir botanikçi, botanik ve bitki patoloji profesörü altında yapıldı.Doğu Salento Lecce tütün girişZaten 1890 yılında Salento Lecce yazılı olarak, olumlu sonuçlar ile oryantal çeşitleri Ksanthi Yaka-Hersek, Makedonya ve dall'Erzegovina dan tanıttı. Oryantal tütün yaprakları ve telefon fibröz doku yaygınlık küçük olmalıdır. Ve daha sonra bitki örtüsü hızlandırmak için sulanması gerekir Kotor ve Brezilya içgüdü için yetiştirilen tütün çeşitleri arasında fark yoktur, doğu bir yerine yavaşlatmak ve, esnek, neredeyse şeffaf küçük yaprakları almak için bitki örtüsü gecikme ihtiyaçları çok aromatik sonra kurur.

Doğu Salento Lecce tütün başarının arkasındaki diğer bir faktör Bölgemizde arsa çoğu kalker içinde idi. az derinlik kireçtaşı toprak ama daha toprak humus bakımından zengin olan oryantal tütün ekimi için uygundur.

Pipo SalentoKentucky tütün Salento (Kotor ile kavşak elde edilen) olarak, ince boru kullanılan bir tür elde edilmiştir. 1922 yılında ekimi deneysel Lucugnano (Lecce) başladıunutmamakÖğrencilerin ağının gelişiyle önce bize danışmanızı ansiklopediler, Lecce İl altında Internet ana bitkileri zeytin, üzüm ve tütün edildi okuyun. Tütün tüm anılar seyahat etti ve bu o kadar kadın oldu tütün hasat edildi. Onlar, tümü aynı boyutta yeşil yaprakları toplamak gitmek için sabah erkenden kalktım.

Yaprakları mükemmel edildi hafifçe bir çiftlikte vagonları ile erkekler tarafından taşınan, kutulara yerleştirilir, birbiri üzerine düzenlenmiştir. Serin, tıkınma bir daire oturan eğlence alanları, kadınlar, tel halat oluşturan yapmaya gidin, "acuceddi", uzun düz iğneler tek tek bırakır "onları Kürtler."

Geceleri ele alınacak ve her şimdi ve sonra, bulutlar göründü gökyüzünde bütün gün, güneşin altında gözlerle her gece, her gün almak kuru odun (taraletti) için özel raflar koymak.

tütün ıslak ise dikkat edin! Her onlar gibi diğer bağlı yaprağı, onlar küflenmiş olur!

O ve hayatımız oldu artık burada artık yazılı olmadığından, gibi Vittorio Bodini ... unutmak etmedi ....* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).BibliyografyaGiampietro Diana, İtalya tütün öyküsü. I. Giriş ve tütün yaymak 1860 16. yüzyıldan bu yana

Cosimo De Giorgi, doğu Apulia tütün ekimi

Nessun commento:

Posta un commento