martedì 28 dicembre 2010

Salento Lecce Brüksel denilen, Cumhurbaşkanı da söylüyor. Paolo De Castro

Salento Lecce Brüksel denilen, Cumhurbaşkanı da söylüyor. Paolo De Castro


Antonio Bruno *17:00 28 Aralık 2010 akşamı Lecce, Via M. vardı Bernardini, 11/23 dell'Aprol Ortak Tarım Politikası (OTP) dayanan bir tartışma.

O kalabalık bir oda Hon konuştu. Paolo De Castro, Tarım ve holding için ödeme sisteminin radikal bir reform açıklanan Avrupa Parlamentosu, bir piyasa önlemleri ve fiyat istikrarı, Üye Ülkelere verme olasılığını sağlamaya yönelik diğer önlemlerin söküm Kırsal Kalkınma Komitesi Başkanı için ortak ve temel yardım topluluk finans nihayet iklim değişikliğiyle mücadele çabalarına ilişkin CAP bir "üçüncü ayağı" kurmak.

Kısacası, Devlet Başkanı De Castro neredeyse bir devrim olacak, beş yıl muhtemelen, o yavaş yavaş onun kitle gösterdi.

Sonra, eve benim facebook okudum ve Dr müdahale bulundu Alfonso Pascale http://www.alfonsopascale.it/ onun makale hakkında Carlo Petrini http://centrostudiagronomi.blogspot.com/2010/12/noi-dottori-agronomi-del-salento.html hakkında benim nota referans 28 Aralık 2010 Cumhuriyeti'nin ilk sayfası. Dr yorum Alfonso Pascale aşağıda özetlenmiştir:

"Petrini belge Ciolos Pac bir dönüm noktası olarak sunulması ağırlamaktadır. Bu kadar değil! Avrupa Komisyonu İletişim Avrupa tarım düğümleri az gerçek cesaret gösteren cari TKP ile mükemmel bir süreklilik içinde geçen Kasım önerileri yayımladı. üreticilere destek çiftçilerin çoğunluğu gelir artırmak için gereken sadece taşınmış gibi değil, etkin ve ölçülebilir kamu malları üretmek için tarım yeteneği tanımak gerçek teşvikleri ile, Komisyonun önerileri içinde olmazlar kamu yararı ve performans fonksiyonları memnuniyeti faaliyetleri, bilgi ve yerel toplulukların değerlerin zenginliği toprakları, rekabet için iyi kullanmak için alınır hangi somut ve Kırsal Kalkınma egzersiz onları bir araç haline olmadığını göstermek için önkoşul sosyal katılımı ve kalitelidir.

O sadece PAC rengi "yeşil" bir kaç vuruş vermek ancak madde değiştirmeden bir belge ': ama serin olan vakıflara bina cepheleri sağlam tabanlı üretim ve rekabet için bir anlayışa demirli kalacak maliyet azaltma ve ölçek ekonomisi sadece ve çeşitlendirilmesi ve bölgesel ağlar üzerinde. Dahası, gelecek nesiller için değerlerin açık bir ifade ve sosyal adalet, insan gelişimi, karşılıklı yardımlaşma, karşılıklılık, katılım, fırsat eşitliği gibi açık toplumun kurucu ilkelerini, kaynakların korunması olmadan , genel faiz politika ve araçların hedefler ve onlara kesin olarak belirlemek zordur elde etmek.

Neden - merak - Slow Food bile sahibi Komisyonun teklifleri öven kişilerin koro için sıraya alınır? o oybirliği garip değil mi? Gerçekten Temmuz ayında Brüksel'de konferans, bir çalışma grubu olduğu gerçeği ile memnun 'belge gördükleri için kurşun Petrini başkanlığında?

Ya da belki bu doğru - ona yorum söylediği gibi - bilimsel uzmanlık yokluğunda biz marjinal konulara odaklanmak ve fenerler için ateş böcekleri çekmek? Ama eğer öyleyse, ben çok Petrini ulusal gazetelerin ön sayfalarında ilgili tarım yazıyor endişe olurdu. eleştirel sesler yokluğunda, sonuç dezenformasyon yapmak sadece olacaktır. "

tartışma kısa mesafe Hon gibi, bu vardır. Paolo De Castro, değişim olduğunu ve kim Dr gibi dedi Alfonso Pascale, bu geçmişle süreklilik içinde bir Pac olduğunu savunuyor.

üzerinde Lecce 28 Aralık akşamı. Paolo De Castro veri bile artmıştır 2009 yılında, Fransa'da 10,7 bir düşüş sonra Avrupa'da 12,3 artarak 2010 yılında tarımsal üretimde çalışan kişi başına reel tarımsal gelir, Eurostat tarafından bildirilen dikkat çekti % 30.

İtalya'da? Paradoksal olarak, 2010 yılında tarım işçi başına reel tarımsal gelir düştü! Soru, salonda asılı iyi ne beni duyuyor, ama İtalya Fransa aynı kuralları olan bir ülkedir? Ve neden Fransa İtalya% 30 artış ve hatta Güney düşük% 3'lük bir düşüş var mı? Eğer cevap buldunuz mu? Her şey İtalya'da profesyonel çiftçiler birleştiği Fransa'da bölünmüş olduğunu gösteriyor! Konu yerine birlikte belirlenir ve kazanmak ve piyasada ihraç bölünmüş olmasıdır! O Cumhurbaşkanı De Castro dile getirdi. Evet! Profesyonel çiftçiler onları bir arada kalmaya ikna etmek için yeterli değildi, hatta gerçeği Avrupa Birliği'nin yardımları onlara sadece verilecektir. Bir Professional (IAP) onların (IATP) Esas olarak bir çiftçinin rakam yerini bir çiftçi. Bu rakam tespit Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede 99/2004, ayrıca IAP statüsüne sahip çiftçilik yaptığı çoğu zaman ve mali kaynak ayırdığı girişimci arttırmaya yönelik yasama organı ile olanağı sunuyor kim bu yeterlilik olmayanlar reddedilir CAP dahil olmak üzere çeşitli olanaklara erişim hakkı.

Gerçek tartışma bu iki pozisyonda hepsi, AB bu Mr açıkladı Paolo De Castro, Avrupa Parlamentosu Tarım ve Kırsal Kalkınma Başkanı ve Dr tarafından temsil Ben nota alıntı Alfonso Pascale. Birçok kabul all'Aprol ve Cumhurbaşkanı De Castro raporu İl Çiftçiler Birliği Müdürü Dr Lecce gibi birçok yetenekli müdahaleler ile bir tartışma sonrası. Diego Lazarus o kadar Mağrip, sonra Birliği Başkan Yardımcısı müdahale vardı, işçilik maliyetleri neredeyse önemsiz ve AB mevzuatına tabi olmayan ülkeler ile rekabet imkansız olduğuna işaret etti il Çiftçiler Lecce ziraat mühendisi Pantaleo o zeytin ağaçlarının orman yana OTP'nin ünlü "üçüncü ayağı", iklim değişikliği mücadelesi veriyor zeytin Salento Lecce tanıması gerektiğini vurguladı kim Yunan, ardından Fabio Ingrosso müdahalesi vardı , Salento, Lecce kırsal peyzaj ve özel eylemler için ihtiyaç parçalanma eleştirdi COPAGRI Puglia koordinatörü, sonra vurguladı Puglia Bölgesinde, Kırsal Kalkınma Bölgesi Politikaları tarım uzmanı Giuseppe Ferro Direktörü müdahale oldu bu kez, zeytin ve birincil sektöründe siyasi tartışmaların merkezine dönmek de geçiyor krizini çözmek için kararlaştırılmış bir çözüme ulaşmak için gerekli koşulları yaratacak tarım dünyasında ortak bir pozisyon için gereklidir.

Toplantının sonunda Sanırım Salento Lecce kırsal peyzaj 220.000 sahipleri ile aynı zamanda ve özellikle, ama profesyonel çiftçiler ile, herkes ile görüşmeler devam etme kararı aldılar ve birlikte benim meslektaşım Antonio Andran ve Cumhurbaşkanı De Castro ile konuştu . Ben organize Prof Salvatore Tanieli ve özen iyi niyet, Değerlendirici kesinlikle biz Stefano ve Dario görmeyi umuyoruz bir parçası olacak olan bizi bir sonraki Şubat beklentisiyle bu konuda en kısa sürede görüşmek için izin umuyoruz nitelikli ve Cumhurbaşkanı De Castro varlığı eleme.* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).

Nessun commento:

Posta un commento