domenica 26 dicembre 2010

Salento Lecce 97 göl, taze saf ve tatlı suları yağmur suyu ve atık su tükenmiş ocakları ve sinkholes çöküşü

Salento Lecce 97 göl, taze saf ve tatlı suları yağmur suyu ve atık su tükenmiş ocakları ve sinkholes çöküşü


Antonio Bruno *

----------------------------------------

O 22 Temmuz, Puglia Bölgesinde, terkedilmiş ocakların çevre rehabilitasyon teşvik edecek tedbirlerin alınmasına seçimi için genel bir duyuru yayımlandı. Bu rehabilitasyon ve yeniden sürdürülebilir madencilik alanlarında için Avrupa fonlarından kaynaklar vardır.

Islah Konsorsiyumu "Ugento ve Li Fogg" için yeni genişleme olsaydı bir uzantısı, kabul için başvuruların son teslim tarihinden sayesinde maddi, 13, 19 Kasım 2010 de sona ermiş katkıda bulunmak için proje özetliyordu olabilir Bu notta.

----------------------------------------Hepimizin yerine olmanın bildiği gibi ben, artık Salento Lecce kullanılan birçok ocaklarından birinde su birikmesine veya doğal çöküntü içinde çöküşü (mağara çökmesi sinkholes) dan sinkholes denilen yazmak istemedim, yağmur suyu depolama ortalama zemin veya çalıştırmak fosil nehir ağına nüfuz sadece kullanılmak üzere mağara, toplanan elektrik enerjisi ile çalışan pompalar ile daha sonra zemin all'acquifero kadar bitirmek inmek, bir bedel ödemek: su pompalama içme suyu olmak veya bitkilerin su için kullanılır.

Sanırım tüm masrafları olanların tedavisi için Apulian Aqueduct ödeme tarihinden yerine deniz sonunda, bir atık terkedilmiş ocakların toplanan olmanın, Salento Lecce çevresinde gelen yaşlı bile belediye atık su arıtma tesisleri yazmak istemedim sular.

Ama sonra Jersey San Sidero için bir dilek olarak gelişmiş fotoğraf Caroppo Orestes, Çevre ve Sağlık Forumu'nun facebook Tarla Bitkileri Araştırma Merkezi gördüm ve fikrimi değiştirdim ... ..

Evet! Bu resim bu, taze temiz ve tatlı suları ile, harika bir yer, bir rüya olduğu için bana fikrimi değiştirmek yaptığı bir ortamın Town yağmursuyu nihai teslim sistemi olmalıdır yemyeşil bitki örtüsü dolu akış Maglie del Salento Lecce (Lecce), arkeolojik ve peyzaj San Sidero ve Faul ve Dolina içinde!

Çevre ve Sağlık Oreste Caroppo Forum yazıyor:"Biz kazak kırsalında, San Sidero kırsal bölgesinde, Dolina Faul ve doğal sitenin artmış duyarlılık nedeniyle, daha güzel ve zevk ve resimdeki gibi gözlerle tadına önümüzdeki birkaç yıl içinde bir cennet var mı? !Hepsi hiç! Ve herkesin taahhüt cevapsız değildir!Yönetim Şimdi estetik duyarlılığının daha iyi politikası ve topraklarının iyi idari uygulamada bu önemli meydan ve nihai zafer için anahtar olacak, ben eminim, ilgili 'res publica', Latince 'res publica'! "Çevre için iyi Oreste Caroppo Forumu anlamına geldiğini ve Sağlık yağmur suyunun son teslimat için, doğal ve arkeolojik mirasın bir göle forma San Sidero içinde, Maglie beklediğini çeviri!Daha sonra Orestes Caroppo yazmaya devam:"Lecce eyaleti bile Preston, aynı zamanda, örneğin, şimdi San Sidero Jersey açıldı doğal felsefe di'ingegneria sonrasında çerçeve olduğunu değil, sadece, yağmur suyu için yardım sağlıyoruz."Ama orada durmuyor, Massimo zenci derleme Salentina gazetesinde mükemmel Dr yönettiği bu kendi blogunda olduğunu Marcello Gaballo Nardo del Salento Lecce, Cutrofiano Salento Lecce tüm göllerin konumunu ortaya koymaktadır.

Bizim Massimo Negro yavaş yavaş geldi ve girişimleri Web 2.0 hakkında bir arama yaptım ve "Signureddha ve gölet" bulundu başarısız haber bundan sonra sadece Cutrofiano del Salento Lecce olacaktır.

Onun nota yazıyor:"Ben kırmızı toprak ve otlar üzerinde yürüme, şehir içine atıyorum, çitin üzerinden ve yusufçuklar çeşitli renkleri yaşadığı bir dünyaya tahrikli önce birkaç adım sonra tırmandı, kurbağalar, Ağustos zümrüt yeşili bir bardak su expanses içinde güneşin altında uykulu, saz ve bambu ile çevrili. "Anladın mı? Nell'afoso Ağustos Salento Lecce nerede sarı hakim olduğu ve nerede, en fazla, sizi kara ateş ile yoğrulmuş kahverengi toprak Oasis çok yakında görmeyi beklediğimiz benzer bir vizyon olduğunu görmek, Düden Faul, Çevre ve Sağlık için gömlek Oreste Caroppo Forumu kırsalında San Sidero kırsal bölge. Ve sana rüya bu yerin fotoğrafları göstereceğim!

Dostumuz Massimo Negro ve keşfetmeye devam ediyor ve sonunda, bir "Signureddha denilen tek olacaktı Salento Lecce Cutrofiano kırsal üç göller güzelliğini keşfeder. Ama benim için sürpriz bizim en büyük nedeni Negro aşağıda okuyabilirsiniz bu göllerin varlığı meşrulaştırmak için bir açıklama, burada sona ermedi:"Birkaç yıl öncesine kadar yeraltı mağaralarından tekniği ile aktif tüf tuğla çıkarma oldu alanında Cutrofiano, bulunmaktadır. Bu ve belki de bazı yeraltı mağaraları, şelaleleri, ve geçmişte eşlenen eski çökmüş olması muhtemel olan içinde bu çukurluklar oluşmuş bu güzel göl forma su yatırılır. Biz Ace orijinal kanal birçok dalları birini kestiği bir alan vardır. "Kısacası size ciddi ocak alanlarının fonksiyonel restorasyonu için önerimi dikkate alacaktır, eğer su akar ve çevre yeşil ve gür bir rüya çevre alabilirsiniz.

ve korunacak hatta gelişmiş her zaman bir şey olarak atık bir manzara gibi hissetti ocağı, peyzaj göz önünde Kim hiç düşünür?

Henüz diğerlerine korunmasına hakkı vardır bir manzara olduğunu Avrupa Peyzaj Sözleşmesi devletler, ancak tüm korunması gereken ve insan habitat oluşturan aynı şekilde değerli.

Ocakları izleme var bu bölgelerde durdurulan İtalya 5725 ve 7774 faaliyet göstermektedir. Genel olarak 10 binin üzerinde terk edilmiş olanlar tahmin edilebilir. biz 617 aktif ocakları olduğunu biliyorum bölgemiz için Legambiente yuvaları tarafından hazırlanan rapor, Reading, ama biz bu yükümlülükler kaç bilmiyorum, ama her birimiz, Salento, Lecce mukimi, Salento Lecce 97 belediyede kullanılan taş ocakları ve bilmez Belediyenin başına bir tane bile olsa, biz önerimi uygulayarak Salento Lecce 97 havuzları elde olabilir. yüz göl saliremmo göre biz de kullanabiliyorsunuz sinkholes, çöküşü ile aynı tecrübeyi tekrar yaşamanız de daha başlangıç Ama arkadaşlarım avukatlar dediği gibi, dahası da var Salento Lecce Maglie (Lecce) şehrinde oluyor gibi san Sidero arkeolojik ve peyzaj Faul ve Dolina içindeki çare olarak!

Salento Lecce Venneri olarak Gelibolu Belediye Başkanı defalarca kanalizasyon ve yağmur suyu, bu ne sezgi nedeniyle Maglie, Preston ve Cutrofiano olur filtre kısa bir mesafede bulunan terkedilmiş ocakların saklanan yaşlı önerdi belediye başkanı yaktı!

Salento Lecce Madencilik faaliyetleri kim Messapi, Yunanistan ile yerel taş ticareti insanlar olduğunu varsayıyorum olanlar var ki, bölge için büyük bir ekonomik öneme sahip her zaman vardır, benim önerime güncel sorunlara çözüm Bu alanlarda nedeniyle tavizler sonunda hem de yere ve madencilik faaliyetleri de taş ocaklarının büyük etkisi, çevre, bölge ve yerel topluluklarla ilişkileri düzenlemeyi de güvenlik açığının bir kaynağıdır kalker akifer olduğunu Salento Lecce derin akifer olduğunu.

Ne teklif ocaklarından onlar kazı alanlarında sömürü bittiğinde bu aktif ve terk edilmiş olmasıdır, biz yeniden alanlara girmek için alanları yenileyici, çevre üzerindeki etkisini sınırlamak için bir çevre kurtarma planı yürütmek alanda. Ben maskeleme veya kapsayan bir hareket tarafından değil işlevi bir iyileşme ile sonuçlanan, Cutrofiano del Salento Lecce oldu gibi gölleri almak için öneriyoruz.

mağara ve sinkholes yerine Salento Lecce gölleri bir manzara daraltılır sipariş bölgemizin ve ekolojik yaban hayatı geri de korunacak.* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).

BibliyografyaCamillo DE kadın, "Maglie San. Sidero final yağmursuyu teslimi için doğal ve arkeolojik mirasın bir göl! Öğlen 2010/02/10 DergisiCutrofiano. su Signureddha.http ve boncuk: / / massimonegro.splinder.com/post/23762603/cutrofiano-le-perle-dacqua-della-signureddhaLisa Zilli, taş ocakları eski: reddeden bir manzara fırsatları manzaraGianluca SELLERI, Roberto Salvia, PAUL SANS, çökmek dolinler (MAĞARASI-çöküş sinkholes) alan "SPEDICATURO, güney Salento içindeBeccarisi L., M. Delle Rose, Ernandes P., S. Napoletano, V. Zuccarello, İon Coast Salentina (güney Puglia) çökmesi dolinler coğrafi dağılımı ve koruma statüsüMARCO, Federico ANTONIO MARIO & Paris, PUGLIA IN çöküntü ve karstik sinkholes etkileri ile ilgili sorunlar VE GÜLAlınan Konferans: Ciro Costagliola, Campania taş ocaklarının çevre rehabilitasyonu "çevre mühendisliği - Napoli, 12 Haziran 2007

Nessun commento:

Posta un commento