mercoledì 22 dicembre 2010

Umut dell'Aridocoltura Salento Lecce

Umut dell'Aridocoltura Salento Lecce


Antonio Bruno *biz normalde yağmur yok yeterince uzun bir süre için sadece istisnai ve yıl boyunca dağıtılan yağmur düşünüyorsanız iklim değişikliğinin ne anlama geldiğini anlamak için, ne kuraklık adını tanımlamanız gerekir. yağış eksikliği artık istisnai bir olay ile karşı karşıyayız ama biz kesinlikle bunun iklim değişikliği olduğunu söyleyebiliriz yıl içinde tekrarlanırsa.

Bu tanım ışığında biz iklim devletlerin Salento Prof Lionello Üniversitesi tarafından araştırma bulguları ışığında değişiyor olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz: ve, "gözlem ve sayısal bir dizi uygulama düşündürecek bir ölçüde sıcak iklim ve önümüzdeki yıllarda da devam edecek marjinal kurutucu geçiş. Farklı iklim koşulları kritiklik saptamak olasıdır

Tarımsal üretim (ve ekonomi ve çevrenin diğer sektörlerde) "

Bu değişikliğine uyum için ihtiyaç belirler. Tarım alanında iklim değişikliğini azaltma ile ilgili çoklu roller oynayabilir.

daha az yağış yönünde ve çölleşme olacak, iklim değişikliği, özellikle adapte olan, potansiyel politikaları öylesine olarak bitkileri ve yetiştirme teknikleri almak o aridocoltura consumanoi az su. tarım aktif hale getirebilirsiniz sinerji olan, tabii ki, su ve enerji kaynakları ile etkileşime girer.

Bizim için iklim değişikliği ve su kaynaklarının tükenmesi bir atfedilen edilmelidir sonuçlarını belirlemek için bu durumla başa çıkmak için sentetik dönmek ALL'ARIDOCOLTURA tarafından temsil edilir bir adaptasyon için bir ihtiyaç vardır.

Dahası, bu yetiştirme tekniği ve Salento tanıdık geliyor Toprak Reformu ve Basilicata su kaynağının büyük işler sulu tarım yerine koymak sonra.

RELAXING yerine çevre giren maddelerin iklim değişikliğinin belirlenmesinde katkıda bulunduğunu, bu süreçler ile ilgilidir. Sera etkisi tarım, özellikle hayvancılık sektörünün emisyon belirlemek katkıda bulunduğu bu sonuçlarından biridir. Ayrıca, tarım da ormancılık CO2 haciz ile CO2 emisyonlarının azaltılmasına yol açabilir.

Bu eylemi onların azaltılması yoluyla hayvancılık emisyonları azaltabilir.

tarım alanında, biz hatta artabilir duymak biyoenerji payı, yardımcı olur biliyorum. Ama bilirsin ki size o zaman orman kurtarır quell'ettaro için 423 yıl sürer enerji üretmek için yakmak hangi yağ çıkarmak için palmiye ağaçları bitki Güneydoğu Asya'da orman bir hektar yok ne zaman?

Bu biyokütle Avrupa palm yağı ithalatı ile santrallerinin inşası konusunda mutlak bir yasak ulaşmak için hükümetin koordinasyon ihtiyacı bir başka örneğidir.

Güneydoğu Asya'nın bazı bölgelerinde petrol palmiye havadan karbondioksit emme bizim en iyi müttefiki yağmur ormanlarının büyük uzantıları itlaf edildiğini üretmek için gerekli bitkileri kurmak. Bu hurma yağı biyokütle enerji santrallerinde sadece olduğunu, aslında en çok, gıda endüstrisi için yağ olması mukadder olan ancak biyokütle santralleri iklim değişikliğinin önlenmesi için çözüm olarak sunulmuş olarak, net biz petrol iklimi korumak için etkili bir silah için merkezi bir unsur olduğuna emin misin? 423 yıl çok bir şey yeniden olması çok değil mi?

Bazı çalışmalarda su kaynakları için bir eğilim göstermiştir 2070 yılında% 50 azalma olduğunu. o ve (yağış ve dolayısıyla su) yağış azalma bekleniyor ısısında artış olarak Prof Lionello çalışmaları tarafından onaylandıktan sonra Avrupa Güney Avrupa'da beklenen etkileri ile ilgilidir. Bu durum, Kuzey Avrupa'da beklenmiyor.

Bu gerçeği risk ve fırsat kaynağıdır. Bu hesaba tipik almalıdır, veya toprak kombinasyonları - ki iklim riskleri ve fırsatları değerlendirmek için, ve tamamen makul su durumu bu azalma göre orada su kaynakları üzerinde bir azalma ve artan çatışmalar olacağını söylemek .

Bu su kaynaklarının muhtemel azalma sorununa olası çözümleri dikkate almak olduğunu söyledi. İklim değişikliği açısından entegre su yönetimi için bir ihtiyaç vardır. biz sorunu çözmüş olacak bu kaynağın% 50 su kaynaklarının tasarrufu% 50 azalma takip eğer güvenlik açığı su tasarrufu ile düşürülür. En önemlisi, biz yapılabilir risk tahminleri türetilen bir risk yönetimi stratejisi için kriz yönetimi ve hareket açısından ayrılması gerekiyor.

esneklik, iklim değişikliğinden kaynaklanan dış stres toprakları üzerinde uyum yeteneğini artırmak için bir ihtiyaç vardır. çözümlerinin bir menü var ama aynı zamanda eylem ya da uyum hareketsizlik ile istikrarsızlık dayanıklı sistemleri yaratmak için bir ihtiyaç vardır.

Sonuç olarak tarım toplumu çevre hizmetleri de sadece ekonomik değil kurumsal bir şirket düşünün için bir ihtiyaç vardır adaptasyon ve iklim değişikliğinin azaltılması önemli bir faktör olduğunu ben 'DAHA' ZAMAN yazdım VE UMUT ECOSITEMICI şey YAKINDA PROFESÖRÜ BİR TARTIŞMA IN DEAL. TARIM AT ANDRAN MESH İÇİN.* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).

Nessun commento:

Posta un commento