martedì 21 dicembre 2010

Lecce Salento ve Tarımsal Eğitim yaşayan bir gerçeklik ve dinamik

Lecce Salento ve Tarımsal Eğitim yaşayan bir gerçeklik ve dinamik


Antonio Bruno *Geç oldu, ama bugün Tanieli Savior yazmak için söz verdi, kazak, erkek ve yeni lepra vakalarının konuşmak, zeytin ağaçlarının güvencesiz ormanında diz koyuyor mantar duydum kızların all'Agrario yapılan deneyimleri Salento Lecce zaten ağır petrol piyasasının olaylar sarsıldı.

Ben atölye olduğu yere lobi geldi ve öğrencilerin "O burada partinin?" Şimdiki sordu, ben de evet dedim ve ben dijital fotoğraf makinesi altına koy, 11 Aralık ve akşam kayıt çıkardı biz konuştuk.

Birçok bulunduğu Biz çevre ve arazi bir okul Okul Müdürü Prof Albarosa Tronci Macri 'Tarım ve Circolone Salento Lecce örme ediliyor Environment (Lecce), Profesyonel Enstitüsü için duyarlı konuşuldu diğer profesörlerin tarım ve çevre için bu günün uygulanmasında aktif olarak katılmıştır Tanieli Salvatore, Vittorio Giorgino, Antonio Andran, Stifini Romeo, Pasquale De Paola ve Prof Rita Pinkney.

Bu Enstitüsü ve güncelleme yapan profesyonel kadastrocu konularında derinlemesine teknik bilgi öğrenci sonraki serbest derinleştirmek ve onların teknik ve mesleki yeterlilik uzatmak sağlamak.

onlar öğrenmek için doğru garanti için tasarlanmış eğitim ve örgütsel girişimler ve eğitim programları yoluyla fark var çünkü Meslektaşlarım ve öğretmenler dell'agrario Formalar, Enstitü kimliğine girişimler hayata geçirdik çeşitliliğin promosyon, gelişme potansiyeli.

olan tema olarak zeytin cüzam bu hastalık, patogenezi, ana yanıt ajanlar hakkında genel bilgi sağlama konusunda başarılı olmuştur bugünün atölyede

direnç, epidemiyoloji, tanı için özel başvuru ve mücadele yöntemleri ile kız ve tanı ve uygulanması için Salento Lecce teorik ve pratik araçlar da 97 belediyenin 50 yaşayan çocuklardır gömlek ile öğrencilere Çevre dostu kontrol stratejileri.

Sağlıklı gıda ve herkes için güvenli sağlamak için bitki patoloji rolü hakkında konuştuk. Hasat sonrası hastalıklar, iklim değişikliği ve biyogüvenlik rolü.

Onları bir arada Tarım Jersey şekil Islah Ugento Konsorsiyumu ile iklim değişikliğinin etkisi gibi gündemdeki konuları, aynı zamanda Prof Franco Nigro, Tarım, Bari Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ile projeler üzerinde çalışmaya karar verdi bitki hastalıklarına, kıtalar arasında parazitlerin transferi Küreselleşmenin etkisi, biyogüvenlik ve bizim yerel pratik sorunlarına bakıyor. Bu uluslararası güçlü bir odaklanma ile yapılacak ve öğrenci eylem dell'Agrario Formalar tarafından topraklarına yeni teknolojilerin transferi için önemli kaynaklar tahsis.

Prof Franco Nigro ve Prof Antonio Andran yapanlar kelimeler üzerinden zeytin kazak cüzzam bugün all'Agrario için, yeni fidan patologlar gözlemlemek ve çalışma Bilim Üniversitesi el ile hastalık edebiliyoruz oluşturdular 'Tarım Alanı ve Arazi Islahı Konsorsiyumu Ugento onları Fogg yanında. Bitki patolog giderek çok gerçek sorunları çözmek için en gelişmiş teknolojileri kullanarak bu tür bir teknik altyapı ile donatılmış tıbbi bitkidir. Ve 'Bu çok cazip bir meslek sürekli gelişmektedir.

O Salento Lecce Zeytin Zeytin alanı içinde tarım teknik ve teknolojik yenilik alanında araştırma ve geliştirme girişimlerinin uygulanmasına görüştü.

Teşhis belli bir faiz oynayabilir cüzzam malzeme asemptomatik enfeksiyon tespit etmek.

Araştırma, verimlilik ve çevresel uyumluluk açısından yeni ve daha etkili çözümler bulmayı hedefliyor

Zeytin cüzam için Entegre Zararlı Yönetimi.

Ben okul müdürleri ile konuşmak için durdu toplantı sonunda belli Prof Albarosa Tronci Macri, Profesör Rita Pembe, Prof Antonio Andran ve Prof Salvatore Tanieli ve birlikte biz diğer atölyeleri düzenlemeye karar verdi Bugün ne yaptığını, araştırma topluluk ve profesyonel dünya ile genç onlarca insanın bir araya kalır. Bugün neredeyse kutlama bir an yanı sıra, bilimsel tartışmalar oldu. doğrudan şahsen internet ve sosyal ağ, toplantıya video konferans gibi yeni teknolojilerin giderek daha sık kullanılması, onların görüş alışverişinde eski meslektaşları karşılamak ve yeni buluş, genç karşılamak rağmen, neyse ki, çünkü, önemli kalıntılar insan faktörü çok önemli olmaya devam etmektedir.

Jersey Bugün tipik ve kalitesi gibi mükemmellik alanları, bağlanan bir hayati ve dinamik bir gerçeklik değil, "Tarımsal Eğitim soyu tükenme tehlikesiyle karşı bir pastoral dünyanın marjinal kalan olmadığını göstermiştir Hangi Küreselleşme, biyoteknoloji, savunma ve yaşam "yeşil" ve kaliteli çevre koruma direnir Made in Italy. "

Ve yine Tarımsal Eğitim Manifesto'da yazılmış ne alıntı "tarım kolejlerin teklik olduğu gerçeği ile teyit hem Profesyonel Enstitüleri Tarım (Ziraat Teknisyenleri) ve Tarım Teknik Enstitüsü (Tarımsal Uzmanı), menkul kıymetler tarafından verilen bir diploma sanat da dahil olmak üzere mesleki faaliyetleri, doğrudan erişim sağlayan çalışma ve eşdeğer terminalleri,. 2229 cc, ülke genelinde azınlık, meslek profilleri ve yetkileri ülke genelinde tutarlı oluşturulmasını gerektiren. "

Nessun commento:

Posta un commento