giovedì 30 dicembre 2010

Giacinto Donno, geçmişin Magister, gelecek için bir ders!

Giacinto Donno, geçmişin Magister, gelecek için bir ders!


Antonio Bruno *Zeytin-İtalyan fazla 1 milyon hektarlık bir alana yayılmış 150 milyon ağaç olduğu tahmin ediliyor bahçeleri. Puglia aslında 267mila daha vardır, zeytin çiftliklerin en fazla sayıda sahiptir. Çabaları, yaratıcılık ve bu erkek ve kadınların kurban zeytinyağı yerli üretimin% 37'sini oluşturmaktadır şirket için ortalama olarak yaklaşık bir ton petrol 222mila ton fazla dışındadır. Yüzdeleri 2008 2002 arası petrol kampanyasına ISTAT ve ISMEA dayanarak ortalama bir sonucudur.

Temas veya zeytin edildikten sonra su sürer bu yağ, yapmak için her zaman İtalya 6.000 ulaşabilirsiniz freze endüstrisi için önemli bir çevre problemi, olan "yağ fabrikalarının atık su" olur birimleri ve Puglia yoğunlaşmıştır yağ fabrikalarının atık su yarım çünkü fazla bölgemiz için bir sorun oluşturmaktadır.

Benim için bir sorun haline gelmiştir profesyonel tarım girişimcileri bir sızlanma ve bunların bitki su ile ilgili saçma kurallar kurbanı bildirilmiştir dokunaklı ve tutkulu mersiyeler de heyecanlandı birçok konferans katılmak, derler, orada daha önce değildi, ve o petrol sektörü bilinmeyen "saboteurs" tarafından, ancak son zamanlarda yerleştirildi.

O yüzden ben geç prof tarafından 1930 yılında yayınlanan bir araştırmaya dikkat ile okudum çünkü daha önemli hale gelir ne yazmak. ağaç bitkileri 'in Enstitüsü, erken 80 kadar Tarım, Bari Üniversitesi Fakültesi Ağaç Yetiştirme Enstitüsü yönettiği Napoli Kraliyet Üniversitesi Ziraat Fakültesi, daha önce çalışmış Giacinto kadın Geçen yüzyılın ve Lecce şimdi uzak Tarım Technical Institute "Giovanni kredisi de 1976 yılında sınav bırakarak okul desteklenen Komisyonu Başkanı olarak sahip onur olduğunu.

Prof Giacinto Donno, atık su atıfta bulunarak, o da cehennemden gelen su veya çamur denilen olduğunu ve onlar döktü "cezasız" veya kasabanın çevresinde ve çok topraklarda az olamaz gerçek bir atık temsil ettiğini yazıyor yetiştiriliyor.

Eğer doğru atladı? Eğer alanlarında sebze suyu dökün, eğer 1930 yılında seçkin kadın profesör, yazmıştır nasıl siyah ve beyaz bazı olduğunu, bu nedenle, "cezalandırıcı sonuçlara" konuşmak için? yağ fabrikalarının sebze suyu herhangi bir sorun teşkil etmez demek Profesyonel Ve bütün çiftçiler, bir indi uzay aracı belki biraz uzak gezegenden evrenin nereden işler bu kadar farklı?

Ama biz prof tarafından 1930 yılında dikkat okumaya devam. Giacinto kadın kim Prof girişimi yazar. Bari Richard Ciusa Üniversitesi atık kullanımı, bu yüzden prof tanımlar. Donno, onun şeker içeriği o% 3 alkol verebilir. aynı notu ben o prof okuyun. Ciusa bitki su miktarı hangi yakıt olarak kullanılmak üzere alkol, 150 bin litre alabilir 5milioni quintals olduğunu hesapladım. Kısacası, öneri yakıt olarak hizmet oldu alkol almak için yağ fabrikalarının atık su bitki kullanımı idi.

Prof. sorusunu başlayıp okudum Kadınlar çamur alkol alınan bu almak için ekonomik açıdan edildi.

Ve soru Maliye Bari Mühendisliği Bölümü tarafından 1929 yılında yapılan bir hesaplamada, çünkü hesap çamur destek almak için olması gereken tek gider olarak yağ fabrikalarının atık su taşıma maliyeti sadece atmıştı ortaya çıktı 'alkol.

Prof Donno bu hesaplama sonra fermente edilmiş olanların suları içeren konteynırların varlığında içermiyordu öncelikle çünkü meydan okuyor. Profesör Atıfta. Saccharomyces, prof bitki su tespit edildiğini Bologna, Siyahlar. O Gerekli minimum bir sıcaklığa sahip olarak fermantasyon elde edilebilir hatırlatır 18 ° C 'dir

zeytin presleme kış, prof yer alır beri. Donno fermantasyon süreci için prof çağrısında belirtiyor. Ciusa konteyner yeterli sayıda ancak fermantasyon oluşması için uygun olacağını ihtiyaç vardır.

Prof Donna, daha ne yaptığını Corigliano d'Otranto Salento Lecce iyi tamir dinlenmek için sol bir petrol basın atık su gözlemleyerek 1929 yılında Bari Prof Ciusa tarafından dile getirildi uygulamaya koymaya çalıştı.

Profesör Donno ve gözlem 17 Aralık 1929 başladı ve 8 Ocak 1930 yılına kadar 19 gün boyunca koştu. ilk iki dışında bu günlerde, sıcaklık 18 ° C gerekli minimum fermantasyon için asla ulaşamadı.

Sonra prof. 1930 örnekleri 4,76-3,56 göre% Westphal 200 cm küp damlatma ve Varant 0.91 ile% 0.20 'den% alkol içerik alma denge ve şeker içeriği ile analiz edilecek Donna Şubat ayında almış %.

Prof Donno bir içinde tamamlanır, fermantasyon işlemi olarak bilinen, sen, normal olabilir oluştu olsaydı bir fermantasyon sürecinden şeker miktarı ile ilgili olarak alkol bir miktar almış Aslında görünümünde yapılan olmadığını notlar veya iki gün.

Ama tıpkı şarap şeker yoksul durumda, bu ret için alkol bakteri ekli formlar temin edilebilir ve asetik asit çok kolayca yükseltgenir.

prof göre bu aslında. Donno, Acol prof bu ret tarafından elde etmek umuduyla bulanıklık yok. Ciusa maliyet-etkililik sınırları üstlendiği bu şekilde ücret talep etmeden yazar.

Ben prof dan unutmayın yapılan diğer hususlar üzerinde yayılır yok. Donno, ama gerçekten heyecan verici olduğunu doğdu ve ilk ve Napoli Üniversitesi'nde düzenlenen sonra Bari Ziraat Fakültesi araştırma yapmaya devam Novoli del Salento Lecce, büyüdü gözlem yoluyla ve taşralı, sonuçlarını açıkladı süreç, yeniden teşebbüs kolay para gaf engelledi, yatırım Professional 1930 çiftçiler bilgilendirmek.

Biz bu kelimeleri okumak için iyi bir şans oldu bizim günün çiftçiler profesyonellik, bu anlamak umut!

Biz ağız inancı, kelime olarak imkansız çıkarımlar ya da belirtilmemiş "konusunda uzman" ya da daha iyi Solons anlayışlarını kadar kolay önlemek için bunu yapmak için yönlendirilir size Tarla Bitkileri ve Orman Doktorlar Doktorlar eğitim biliyorum umuyorum "ben Ben senden daha çok sen "okumuş pratik olduğunu biliyorum yalnız bunu kim gıda üretiminde almak olanların tasarruf israf ile başarısızlık sonucu alabilirim.* Ziraat mühendisi (Teşhis IMD Kentsel ve Bölgesel Kentsel ve Bölgesel Diagnostics'te kentsel ve bölgesel teşhis başlıklı Uluslararası Üniversitesi Yüksek Lisans uzman).

BibliyografyaGiacinto Donno, Gözlemler ve zeytin bitki su florası üzerine düşünceler. Portici 1930

E. De Bellis, damıtma tortu ve yerli yakıt sorunu. Bari 1929

R. Ciusa, D. Massimeo, A. Mangini, zeytin gelen bitki örtüsü su kullanınız. Zymologica dergi, Kimya Kolloidler ve şeker. Vol IV, No Bologna 1-2 Yıl 1929

R. Ciusa, D. Massimeo, A. Mangini, alkol yağ. Propaganda Agricola Bari N. 9-1929

Gazzetta del Mezzogiorno Yıl 1929-24 Şubat ve 15 Mart 2-22 - Mayıs 30-12 Haziran

Nessun commento:

Posta un commento