lunedì 6 dicembre 2010

Yunanlılar ölüme mahkum olan bir zeytin ağacı öldürmek bu

Yunanlılar ölüme mahkum olan bir zeytin ağacı öldürmek bu


Antonio Bruno *

------------------------------------

Afrika ya da İspanyol kokusu zeytinyağı Salento Lecce üretilen net petrol üretimi baltalamaktadır. Bu "barbar istilası" Bu 2010 zeytin ağaçları ya da zemin üzerinde kalır aslında Salento yarımadanın ekonomisine anlatılmamış hasara yol açtı. ve ölebilirim güneş panelleri "yoğun ekimi" belki de, yerine eski zeytinlik, tüm ekosistem için gerçek bir tehlike yoktur. Çevre ve Salento Lecce Olivo bir insolubility bazı hususlar bu yazıda!

----------------------------------Salento Lecce Zeytin ağaçları 4000 yıl önce, denizden gelen Salento yarımada üzerinde indi Antik Fenike denizciler tarafından taşınır.

Hem yerel hem de yazarlar ve ziyaretçilerin Salento Lecce hep zeytin ağaçlarının yoğun orman büyülenmişti edilmiştir. Bu görkemli ağaçları ve etkileyici şehir etrafında yay için, istekli veya muhafazanın duvarları içinde yetişir.

Ferrari sürekli budama ve doğru elde Salento Lecce ürünün zeytin ağaçlarının zenginliğinin sırrı "her yıl onlara pratik insanlar nektar yapmak için gayretle onları barındıran onları daha fazla meyve yapmak" diyor.

Yunan mitolojisinde, zeytin, Romalılar Minerva denilen Pallas Athena, efsanesi onun koruyucusu olma, Atina'da zeytin ağacı verdi böylece Olympus piklerinin gömme öven. Minerva aslında Salento Lecce Otranto kazandı, zeytin ağacı Santa Maria di Leuca bu tanrıçaya bir tapınak inşa edilmiştir Minerva yanı sıra bir tepedir. Ben bir ülkede yaşıyoruz, cephe Hercules, Neptün ve Venüs oluşturduğu Yunan tanrılarına adanmış grubunda ilk yerleştirilir tanrıça Minerva, bir heykel Marulli içinde ducal saray güzel bir mücevher olan San Cesario di Lecce,,. Minerva ülkem, zeytin ağacına ver!

Geç Tunç Çağı uzanan petrol yaş izleri ile bazı kaplar Salento Lecce bulunan Were. önce 4000'den fazla yıl işleme petrol dokuma dallarının bir sepet içinde bir hard rock ile zeytin ezme tarafından yapıldı. asırlardan beri orada olmaya devam zeytin ağacı, her zaman olmuştur ve bu alanda gayrimenkul zengin oldu zeytin ağacı!

Salento Lecce 800 geri kalmışlık J. ifadesiyle sabitlenir Ross: "tarım araçları da çok ilkel şunlardır: a maça bilinmemektedir, ve tüm çalışma kısa bir kavisli çapa vasıtasıyla yapılır toprak ve taş taşınır, Mısır gibi, sepet bir omuz üzerinden ve her. sepet toprak bir düzine kazık kadar tutan "ve örneğin el arabası kullanmak için gereken her şeyi yerine sepet (panaru) aslında Ross Salento Lecce ikinci bir çiftçi öneriyor zaman önermek yanıtladı:" Bizim eski onlar bizim için iyi olacaktır için bunun iyi olmadığını, her zaman sepet kullanılmıştır. "

Salento Lecce zeytin ağaçları yetiştirme ve almak için bir gibi yağmur kucaklamak hoş geldiniz, yere düşer zeytin gerçek bir çukur kurma etkisi vardı eski zeytin ağacı etrafında çiftçilik dahil. ve Quell'aratro eski aslında "zeytin ya da meşe ve küçük bir tahta vomer iki ince dallarından yapılan iki kutuplu bir balta ile kesildi."

Briganti del Salento Lecce ağaçları ve zeytin dalları oyuk sığınma kullandığı zeytin ağaçları için hangi fasulye tüm hoş bu kadar iyi vermek kaynatılarak ateş elde etmek için yakıldı olanlar!

Ancak Lecce girişindeki zeytin ağaçları gördüm? Salento Lecce sermaye kenti Rondo nakledilen ağaçları ve yataklar ile tüm bu ağırlıyor.

Villa Reale, at '900 ilk yıllarda Lecce nerede P. tarafından tasarlanmış bir bahçe var Porcinai, zeytin yollar arasında kurmuş, konutlar, kuyular, tanklar, kolonlar, demir ve taş parantez.

Cosimo De Giorgi göre Salento ve Surbiton alanlarında yükselen aynı taş, "frantoj değirmen taşları yapmak." Kaldırıldı Hepimiz ezilmiş zeytin rotavano bu antik ağır taş tekerleklerin anısına gözlerin var.

kim zeytin sonunda diyenlere karşı Rise kalkan. Sizi temin ederim ki Salento Lecce zeytin ağaçlarının yetiştirme peygamberlik sonunda gerçekten öfkeli konuşmaları dinleyen insanların tepkileri. Biz bir zeytin ağacı zarar vermedi Rumlara saklıdır sonuçları acı duymadan "Yeni barbarlar" haline gelmiştir?

Zeytin ağacı Salento, Lecce "tarihi manzara" bir parçasıdır; daha Lord Mireille dediği gibi zeytin ağacı, Salento, Lecce tarihidir kesin konuşmak gerekirse, "tarihsel dönemlerin fikir, toprak yapısı, stratejileri içerir su kaynakları, arkeolojik miras ve konut çevre savunma. " Hep aynı yazar bize hatırlatan "Kim kamu veya özel sektörde bir zeytin ağacı kesmiş olanlar için ölüm cezası kararı verdi genelde hem orman kesim tarafından fethedilen toprakları yerle bir etmek için kullanılan Yunanlılar,."

Evet! iki binden fazla yıl önce, kim bir zeytin ağacı "öldürüldü" yaşamlarını alıyor. ne kelime, konuşmaları ve kararları ile bu karşı yapmalıyım Bugün, Salento Lecce 9 milyon zeytin ağaçları öldürüyor?* Ziraat mühendisiBibiobrafia

Mirella Rab, Minerva bayrağı altında Salento peyzaj

J.A. FERRARI, Lecce, cit şehrinin özür paradokslar. P. 534

A. AA Cassiano, Palazzo Ducale. Vv. S. Cesario di Lecce. Tarih, Sanat ve Mimarlık, Galatina, 1981, cephe ve Farewell, s. 136.137.141.180.

R. SIRASINDA, Ceres ve Bacchus her iki el, Fasano, Schena, 2000, s. 29.

J. Ross, Puglia 800. Manfred, Cavallino Lecce, Capone Kara,

1980, s. 136 ve 35.

C. De Giorgi, Lecce hidrografik ve jeolojik il fiziksel açıklaması

Lecce, Salento Araştırmalar Merkezi, 1960, s. 60.

Nessun commento:

Posta un commento