sabato 27 novembre 2010

Agrienergies: 160 milyon € 'dan Salento Lecce için Fırsatlar

Agrienergies: 160 milyon € 'dan Salento Lecce için Fırsatlar


Antonio Bruno *

--------------------------------

bölge için bir fırsat: - Tenuta Caradonna SS 101 Lecce Cuma, 26 Kasım 2010 Gelibolu Km 8 Çalıştayı zincirleri agroenergy Alanı Yakınsama "yapıldı.

--------------------------------diye yazmak gerekir eğer ben arkadaşlarıma çok o tarımsal enerji konulu bir konferans düzenledi emlak Caradonna tarihinde Cuma, Kasım 26, 2010 ve öğleden sonra neler olduğunu sormak için beni aradı belirtti, ama ne zaman bilmiyorum, ben ne olduğunu fark önemli bir şey. Cuma var, ama bu oldu arkadaşım, Profesör de vardı. sonra Paolo De Castro, kitabın "Avrupa tarım ve yeni küresel tehditlere" yazarı ile bir diyalog (ed. Donzelli) Dario Campi Stefano ve Francesco Pace koordinatları kitap fuarında Luigi De Bellis, cumhurbaşkanı Casarano Giulio Sparasci CIA, ama CAP 2013 sonrası konulu bir konferans için beni davet etmişti ben yalvardım benim sipariş Başkanının çağrısı Lequile aynı gün aynı anda üç ilginç girişimler tüm arasında seçim zorunda karışıklık götürdü yerine ve aynı ilgiyi.

Bir Lequile del Salento Lecce Bay Paolo De Castro, Tarım ve Avrupa Parlamentosu Kırsal Kalkınma, Lecce Dr İl Başkanı Komitesi Başkanı tüm edildi Antonio Gabellone ve John Stephen, Lecce İl ve Lequile Caiaffa Antonio Belediye Başkanı enerji politikalarına komiseri ile biten.

Zarif konuk ziraat mühendisi Sayın Başkan Toptan Kutsal Fedagri Puglia akıllıca yol açmıştır iş 16.00 'da başladı ve 19.30 civarında tamamladı.

size söylemek gerekirse ben, yani kimyasal enerjiye dönüştürülür güneş enerjisini yakalamak için yaprak ve fotosentez konuşmak için tüm ahşap ve Salento Lecce zeytin ağaçlarının orman ve petrol çıkarma gelen kalıntı biriken görenler twigs yanma yoluyla enerji sağlayabilir zeytin.

biz yakında Focara "için Novoli parlayacaktır ne göreceğimiz gibi, yangın konusunda yanan gelince. hepimiz Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede hayır. 152/2006 ve agro-endüstriyel tarım ve dolayısıyla "özel atık" arasında onları yerlerinden budama artıkları olarak gördüğünü biliyoruz, çünkü Salento, Lecce kırsalında asılacak yasak olduğunu ve daha sonra Fires kırsal kesimde yanan yasaklamaktadır. Ne şube mi?

Bu arada, ağaçları biz twigs yaklaşık 200 000 ton olduğunu söyleyebiliriz 9 milyon zeytin ağacı var Salento, Lecce, içinde budamaları 20 kilo budama tarafından kaldırılır.

O, zeytin ağacı işlem yapıldığında oldukça yüksek ısıl değeri ve budama olduğu bilinmektedir biyokütle ev kadınları için büyük güç kazanlar için de kullanılabilir.

zeytin budama veya yontma topladığımız için makine amaç için uygundur.

Şu anda, biyokütle pazar, yok ya da çok az kişi ile ilgilidir, ama Avrupa Birliği Yenilenebilir Enerji ve Kyoto Protokolü Beyaz Kitap "biyokütle" olarak artıkları kullanmanın yolu bir fırsat olduğunu savunuyorlar Lecce Salento topraklarında.

birincil enerji tüketiminin 1995 küresel sadece% 1.9 odun ve tarımsal-endüstriyel katı atık geldi, bugün mümkün istihdama yol açar. Bir not olarak ben ancak 50 kW biyokütle beslenen küçük bir jeneratör maliyet-etkililik almıştı sonra Dino Tabasso, masa Confcooperative POI Enerji delegesi duydum haber verimliliği soruşturma için kapalı olduğunu söyledi tedbirlerin uygulanması için 60milioni euro için ısı elektronik dağıtımı alanında hastanelerin enerji ve 30 hükümetler hitaben yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi, destek, bölge, il, belediye ve dağ toplulukları.

enerji verimliliği, bitki güçlendirme ve mimari engellerin öldürülmesi ile ilgili olarak okul binalarının iyileştirilmesi, olsa zaten € 20 milyon bir haber yayınlandı tamamlanmıştır. enerji tasarrufu önlemleri ve ısı dağılımı müdahaleler "için ise kasaba ve antik köy, ellerinde de zaten yayınlanmış 80 milyon bir sözleşme var. İlgi ile arasında Mutabakat Zaptı hikayesi dinlemek UPI Confcooperative Puglia ve İller Die Kalkınma için tarım ve tarım olarak agroenergetic ve verimliliği ve enerji tasarrufu. yenilenebilir enerji kaynaklarının teşvik bir anlaşma, "tarım için bir fırsat" tarihinde Beyaz Kitap atıfta ' Avrupa Komisyonu Enerji ile üye ülkelerin tarım sektörüne destek sağlayan "tarımsal üretim ve gıda işleme biyokütle önemli artışlar."

Lecce Salento ben endüstrisi atıfta tarımsal gelir ve gelişimi açısından önemli kabul ederek, tarımsal tarımsal işleme tesisi biyokütle ve bitki artıkları, tarafından temsil edilen bir kaynaktır.

benim meslektaşım ziraat mühendisi Angelo Martino Cumhurbaşkanı Oleificio kooperatif Monteroni çağrısı ve aynı zamanda zincir kullanmak mümkün oluşturmak için birlikte tüm üreticilerin koyarak ücret almak Lecce İl çağrısında Arnesano içinde kooperatif bodrum kafa dinliyor Salento Lecce tarım biyokütle. ton üretmek için prina bir gelir kaynağı haline gelmelidir. Fırsatı kullanabilir ve yerel biyokütle geliştirmek biyokütle santralleri olarak izlenir.

ya gelip sonuna kadar kalacak bir konferansın adli takibata katılmak zaman tarım bir kutlama temsil Caradonna Lequile ve emlak düzenlenen gibi toplantılar yapıldığında öğrenmek, ama çok konuştu sen söyleme, ne kadar herkes için ve fırsatlar.* Ziraat mühendisi

BibliyografyaAlberto Grimelli: NASIL ZEYTİN AĞACI BUDAMA http://www.teatronaturale.it/articolo/1533.html VE ATIK YÖNETİMİ İÇİN

Anthony Bruno: Salento Lecce küçük jeneratörler yılında tarımsal kalıntı http://centrostudiagronomi.blogspot.com/2010/09/nel-salento-leccese-piccoli-generatori.html enerji üretmek için

Nicholas Saracino: tarımsal enerji, Mercuri, "yakma fırınları, çevre ve iş http://www.statoquotidiano.it/05/11/2010/filiere-agro-energetiche-mercuri-% E2% 80% zayıflatmak 9Cinceneritori-zarar-ve-çevre-işgal% E2% 80% 9D/36917 /

Sonra Ucu Enerji ve Campania ve Puglia http://www.denaro.it/VisArticolo.aspx?IdArt=612583&KeyW arasında 4 milyar anlaşma kültürel mekanların =

Nessun commento:

Posta un commento