giovedì 25 novembre 2010

Salento Lecce iç sularda

Salento Lecce iç sularda


Antonio Bruno *

-----------------------------------

Salento Lecce tuzlu suların iç bölgelerde zamanlar sulak edildi. temiz sonra oluşturulan ortamlar kadar büyük bir değere sahip, bu düzen, kumlu ve kayalık kıyılarında, nemli kumul alanlar, bataklık, Akdeniz'in tipik bitki örtüsü tanımak mümkündür.

----------------------------------

.

bir ıslak olması nedeniyle Salento Lecce Yunan tarihçileri tarafından topraklarına verilen isim Messapia (iki deniz arasında yani toprak) bir parçası olan İyon Denizi ve başka Adriyatik'ten her iki tarafında. bu yamaçlarda orada iç sular tuzlu olan Açık deniz iletişim ve hemen hemen bütün balık yetiştiriciliği için uygun olduğundan emin olun. bilmediğin gibi balık yetiştirilir mi? Kadın ve erkek onu bulunduğu, daha sonra milyonlarca yıl önce gelen ve kıyı bölgelerinde yaşadığı sahip deniz bir iletişim olarak kullanmak için hem de, balık, yumuşakçalar ve balık veya deniz canlıları su ürünleri yetiştiriciliğinde yem için kullanılan, aslında teknelerin en eski arkeolojik kalıntılar 4000 civarında yıl öncesine uzanmaktadır.

Ancak size başınızın (balık yetiştiriciliği dahil) balık tanımlanır balık yetiştirme, bunu uygulamak kolay olduğunu söyledi. Iyi balık almak, bu biraz zaman 'büyüdükçe böylece bekliyoruz Salento Lecce tuzlu iç sularda döküm ve sonra bir yetişkin haline değildir. balık yetiştiriciliği rasyonel bir şekilde yapılması gereken bir uygulama, çünkü bu şekilde çalışmaz.

Lecce düzenlenen bir sempozyumda, ben Profesör endişe sözler duydum. daha büyük olacak balık beslemek için küçük bir balık olarak özetlenebilir tarım balık uygulamaya Ferdinando Boero. büyük bir etkisi vardır ve bir uygulama çok oluşmaz ki daha sürdürülebilir bir prof. Boero Bunun kanıtı denizanası artan varlığı yatıyor Akdeniz'de daha az balık olduğunu söyledi. Uygulamada, balık sürekli proje tarafından izlenir denizanası şey artırmak için burada değilse "denizanası dışarı dikkat," hepimiz Deniz Biyolojisi profesörü bildiğiniz gibi Prof Ferdinando Boero fikri, geçen yıl başladı Salento Üniversitesi ve Deniz Bilimleri (CoNISMa) Ulusal Inter-University Consortium dan Akdeniz için Komisyon tarafından ve çevre Marevivo tarafından teşvik.

bir zamanlar bir adam tarafından kullanılabilir sulak alanlar ve fauna böylece eksikliği vardı Salento Lecce içindeki acı su, sizi besleyecek büyük ve küçük memeliler, böcekler bitkilerin faydalı ömür ve balık olduğunu tarafından doldurulur gerekir umarım prof tasarım sayılır denizanası. Boero.

benim meslektaşım ve arkadaşım tarafından belirtildiği gibi, bir diğer durum dikkate alınmalıdır tuzlu suları ile geniş alanlarda Salento, Lecce ormanlık alanları ve zeytin ağaçlarının orman, 85 bin hektar var ülkemizin ormana bitişik olmasıdır tarım uzmanı Antonio Cesari.

Ama istisnasız herkes, ama gerçekten herkes, unutmuş şey, Salento Lecce iç suları geri bataklık gelgit kanalları yaratarak büyük konut kökenli olması. Bu ıslah arazi ıslahı kanununa göre sınıflandırılmış Ulusal Opera ve bu tür arazi ıslahı üzerinde daha sonra İnşaat Mühendisleri savaşçıların buluş olduğunu ünlü Kraliyet Kararnamesi sayısı 13 Şubat 1933 215. arazi ıslahı konsorsiyumlar için halen yürürlüktedir aynı kanun.

Islah ve eylem yoluyla bu su bataklık, şimdi, açık, akıcı özgür ve sağlıklı olması.

Ama ne Salento Lecce bu gelgit havzaları nelerdir? Her bir havza, tatlısu dalar ve kamışı bunların kurbağa, kaplumbağa yaşamış eski rezervuar gelgit bataklıklar olduğunu. Orijinal flora ve fauna bir bataklık flora ve tuzlu su faunası veya Muggititi aileleri gibi deniz türlerinin yerini almıştır.

Ama ne kadar ve nasıl geniş Salento Lecce iç sular?

Biz onlar Reklamasyon Konsorsiyumu Arneo ilçe parçası olan onları içine akışı ve aynı konsorsiyuma az 12 hektarlık bir uzantısına sahip bataklıklar olduğunu biz kanalları Count (Serra Angels) ve Bataklık bulmak İyonya kıyılarında başlayacak fellicche inanç ve bu havzalarında 8 hektarlık uzantısı Ipomoea sagittata bataklık orkide ve alışılmadık bitki devedikeni gibi olup, yalıçapkını gibi kuşlar, küçük batağan, nehrin usinolo ve şahin Beccamoschino bataklık gibi bataklık kaplumbağası ve yusufçuklar çeşitli. Arneo 12 hektarlık eski bataklıklar Tanari dell'estesione olan Porto Cesareo havzalarının bölgesinde devam etmektedir. Eğer şu anda size Seyşeller sıtma vardı görünüyor plajları yıkanmak için nereye duydum! Eğer kristal yansır kızgın güneş altında bu kıyılarda kostüm o salla düşünün.

Ayrıca Salento Lecce tarafında ancak "su ve huniler passure" ve yaklaşık 9 dönümlük için genişleten, bataklıklar sağlıksız ve kötü şöhretli bataklık tüm kalıntılar Gelibolu topraklarında, Li Fogg "vardır İyon deniz tarafından boğulmuş olduğunu patula, Gallarate, Chou ve Li Fogg isimleri ile. ilçe ve sulak 'Li Fogg "(terim" Fogg "demek) tüm su rotted bu çukurluklar büyük 110 hektar, su çürük muazzam bir genişlik genişletilmiş oldu.

Bugün artık işlevini korumak isteyen gönüllüler garnizon için bu gün haberlerde artış Costa Brada yakın Kanal Samari Gelibolu, akar olduğunu görebilirsiniz. Ben gönüllü o zaman ve bankalar tarafından kapatıldı bu nedenle sahip değil deniz sboco kanal Samari, bir egzoz yazdım sulak olduğu kirlilikten denize dikkatli korumak istiyorsanız bu gün umuyoruz ağız bloke kumulları çünkü.

Ben Augusto Auverny ilk alan, ıslah teşebbüs Gelibolu bu notu şövalye hatırlar "Li Fogg." çok rüzgar türbinlerinin orada konuşmak Bugün, ancak, elektronik rüzgar ardından denize bataklık suları dökün yükseldi.

Gelibolu Augusto Auverny drenaj ve onun adını taşıyordu arazi ıslah, Auverny lehçesinde "Varni oldu sadece başardı.

Bugün bile, sebze ve karpuz geçilmez bir zamanlar bataklık alanda üretilen Sayın Auverny topraklarında meşhur "Eğer Malune Varni 'ya da karpuz yankı gelir.

Nihayet, Islah Konsorsiyumu "Ugento Fogg ve Li 'ilçesinde İyonik kıyıları için Ugento ve havzaların 46 hektara genişletilmiştir.

plajlar düşük kumul sırtlar varlığı ile karakterizedir arkasında Havzaları Ugento, Torre San Giovanni ve Punta del Macalone Torre Pali sonra at arasında buluşuyor.

, Güneyinde zaman içinde farklı temizlik projelerinin sonucu her kuzeyden diğer izleyin, havzaları Suddenna, Bianca, Ulmo Rottacapozza Kuzey ve Güney, Kuzey ve Güney Spunderati sonra, başkaları ile Pali ve havuz bağlı değil .

doğal değeri ve sulak gibi önemleri için açıklanan tüm alanları ve Toplum Önemi Siteleri (SCI) Avrupa Direktifi Habitat 43/92 altında bir süre için adapte edilmiş gibi hak koruma ve koruma önemli biyolojik çeşitliliğin ayrıcalıklı siteler gibi.* Ziraat mühendisi

Nessun commento:

Posta un commento