lunedì 22 novembre 2010

Salento Lecce arası Zeytin cüzam var!

Salento Lecce arası Zeytin cüzam var!


Antonio Bruno *

----------------------------------

Son zeytin kampanyalar cüzam zeytin giderek ciddi yayılması ile karakterize edilmiştir. daha fazla zeytinyağı gibi bir sektör, zayıflatmaya yardımcı bitki hastalıklarının sıklığı, zaten kötü bir ciddi pazar krizden. bu Kasım 2010 yılında, hastalık durumu kötüleşti ve virulans istisnai olduğu saptanmıştır. Bu çalışmada çok sık şimdiye kadar operatörlerinin olarak etkili iletişim eksikliğinden acı çekmiş bir alana bilgiler verilmiştir.

----------------------------------E 'umutsuz arkadaşım Perito agrario Rino Scardino, bu yıl Salento Lecce zeytin yağı düşük verim vermesi ve yüksek asidite olduğunu söylüyor. asitlik için,% 10 oleik asit içeriği demektir 10 derece olsun. bizzat analiz tanık söyler bana Melendugno Squinzano del Salento Lecce ve o 7-8 derece geldi gözlerinin önünde, pratik lamba yağı için gıda olarak yararsız olmasıdır.

Ben asit ve çok düşük bir verim bu yüksek derecede nedenleri ve cüzzam hastalığı mantar Gloeosporium neden olduğunu ekliyor o büyük ve Prof Vincent Mello söylüyor bir yayın hakkında bana söyler ziraat mühendisi Giancarlo Biasco teyit alınması Olivarum Alm. Mantar her zaman Salento Lecce olmuştur bu yıl çok büyük bir virülans sunuyor. Francesco Arditi, zeytin del Salento Lecce önemli bir yapımcı konuşan Prof Mello, asitlik yedi dereceye petrol akma yaptığı şikayetleri kaldırdı.

"Lepra, geçen yüzyılın sonundan beri bilinen bir hastalık ve bir çok ülkede mevcut İtalya'da zeytin sektörü Tarım, Bari Üniversitesi Fakültesi Antonio Ciccarone profesör tarafından 1950 yılında bildirilmiştir

o lepra olarak bilinen mantar hastalığının varlığı tespit edildi beri Salento Lecce 100 belediyenin 60 bin bitki yetiştiricileri duyuran Laconic bülteni, ürün bakır dayalı ve sülfür ile muamele meydana tavsiye edilir ki günlerde ne zaman hava koşulları hiçbir rüzgar ve açık gökyüzü ile sabittir.

beyaz bir toz: mantar Gloeosporium Olivarum fitotoksik madde izole edilmiştir ederek ve daha sonra saf olarak elde edildi.

domates çelikleri yerleştirilen saf toksin ve belirtileri mantar ekimi nedeniyle ayırt edilemeyen vardır.

Ama biz son yıllarda çünkü bu sorun için sadece onlar değil, Karadağ kıyılarında zeytin ağaçları Gloeosporium Olivarum Alm sürekli izole edilmiş mantar zeytin sert çekirdekliler ciddi çürümeye uğramış.

Karadağ'da, morfoloji ve biyoloji mantar üzerinde araştırmalar yaptı. Ileri çalışmalar mantar özellikleri gözetilerek yapılmıştır, farklı kültür medya etkisi, koloniler ve Sporlanma büyümesi üzerine pH etkisi (bir maddenin asit veya alkali olup olmadığı bir ölçü), ve patojenite izolatlarının hastalıklı meyve ve patojen ev sahibi aralığından, laboratuvar koşullarında çeşitli bitki türleri inokülasyon elde edilmiştir.

Eğer olgun zeytin çevresinde gözlenen olmak olur eğer değişiklik bakmak Karadağ'da onlar, ama laboratuvarda tüm petrol üzerinde görebilirsiniz noktalar az ya da çok geniş kahverengi-siyah, rot yok! Zeytin ve hiç görmedim? Kesinlikle ilk belirtiler gözlemledik, bu lanetli drupa bir kısmını etkileyen, farklı boyutlarda, depresif yuvarlak noktalar. o dal bağlı kalmakla birlikte, kırış kırış ve mumyalama zeytin.

Eğer zeytin, bir balmumu kaplama veya çiçek, pembe-kahverengi yüzeyinde görebilirsiniz Salento Lecce sular altında tüm yağmur ile bu dönemde! Ne o? O üretir mantar var!

mantar meyve ile petrol üzerinde bir film daha sonra dökülecek. Ve burada Konidyumların yayılması geçer. nasıl diyorsun? Ne Konidyumların bilmiyorum? Ve mo 'sen yazmak: Konidyumların tipik bir aseksüel spor bir anne hücre iki yavru hücreler (mitospora) oluşturur anlamına gelir küfler tarafından üretilen mitoz tarafından döllenme olmadan gelişen bir üreme hücresi olduğunu.

şimdi sana, ne olduklarını anlamak yapmak bu Konidyumların, zeytin yağmur sesi sıçramasını itibaren petrol üzerindeki hasta ve getirdiği yoğun yağmur kaldırılır! Kısacası, son günlerde bu yağmur ve pişmiş iman bir arada!

Lepra enfeksiyonları bitkisel miselyum ile bile yayılabilir. Tamam, anlıyorum, vejetatif miselyum başka bir kelime tamamen anlaşılmaz! Bana bunun ne olduğunu söyleyeyim! Miselyum hem miselyum birincil unsuru olan hif, gördüğümüz ve yanlış mantar aramak olacağını hem carpophore oluşur.

Hif ve, içi boş silindirik içinde olup birlikte besinleri emme toprağa işleyerek "kültler" denilen eklemleri vasıtasıyla diğer hifler ile ilgili vejetatif miselyum bitkinin farklı yerlerinde bulaşabilir. Şimdi var olabilir mi? Tüm ? Tüm bu kadar kolay doğru bir kez daha az ve birden fazla o PROFESSORONE kabul edildi konuşulan söyledi açık olduğunu da bilmeniz gerekir Şimdi bile o Gerçekten Hayır, söyleme bana ne!?? İnanma ona, gerçekten hala bu "şehir efsaneleri" diyorsun?

Burada onlar Hobi Çiftçiler (zevk için çiftçiler) Bana ne yapacağını soran vardır. Aspe, sana eğlence için ne olduğunu, bunu da zeytin ağacı bakımı için maliyeti ne umurumda değil söylüyorlar. Seni cüzam deneyimi daha önce zaten yapılması gereken ne söyleyeceğim Salento, Lecce, kırsal aşık kendinizden küçük bir parçası. Evet! İyi bir konaklama Hydralisk tarım arazi yapmalıydım, sen ve düzgün bir budama yapmak gerekir ben yaptın gerektiğini yazdım ve size zeytin üzerinden cüzzam, yaptın, hizmet edecek varsa tüm bunları Bir ürünün içinde zeytin azalıyor saldırıların şiddeti limit açabilecek, nem ponding kaçınmanız elektrik ışıkları olmadan akşamları için yalnızca lamba yağı!

Hiç küçük hesabı bir durum olduğunu hissediyorum çünkü 11 bin profesyonel çiftçiler için onu cezalandırmak için değil, bu eylemler olurdu maliyet ödemez petrol fiyatı, zeytin bahçeleri sonra profesyonel çiftçiler sahipleri veya O küçük bir Salento Lecce bahçeleri 60 bin sahiplerinin ben size bir şey söylemek olmaz altıncı daha vardır!

Şimdi mantar zaten sık yağmurlar için ıslak hava desen ağırlaştırıcı bir durum ile zeytinlik mevcut olduğunu noktaya konum.

Ne yapmalı?

Laconic Bitki sağlığı Basın eylemleri bakır dayalı kimyasal ürünler ihtiyaç olduğunu söylüyor. Ama ben prof tarafından yazılmış bir sonuca getirmek gibi. Antonio Ciccarone o G., ben cüzzam, açık alanında "Tarım, Bari Üniversitesi Fakültesi Bitki Patoloji aldı ders sırasında yaptı Olivarum, ağır hasar üretirken, ancak, küçük yüzey alanları kırpma şimdi toplam dağıtım alanı ve hatta bu alanlarda sınırlıdır, sinek kontrolü artması anlamına gelir belki nedeniyle, son yıllarda endişe gibi görünüyor . cüzam ekonomik açıdan önemli olduğu yerlerde, yıl içinde ve bakır yukarıda da belirtildiği gibi hazırlanmış görünüyor üç tedavileri sonbahar, ihtiyaç vardır. "

Öyleyse hazır mısın? Git! Üç kez, üç kez, bakır yeşil zeytin ... cüzam iyileşecek!* Ziraat mühendisiBibliyografyaCiccarone, A., 1950. Biyolojik ve sistematik düşünceleri hakkında 'ajan' cüzzam zeytin, son zamanlarda Lecce gözlendi. Boğa Staz. Patola. sebze. Roma, Ser 3, 5 (1947): 143-165.

Martelli, G. P., 1960. Gloeosporium Olivarum Alm ve biyoloji bilgisine İlk katkı. Phytopath. Medit. 1: 31-43.

A. Topu 1, A. 2 Carilli, V. 2 ve Victor A. kültür bir toksin Granit Arıtma Gloeosporium Olivarum Alm filtratından.

N. Loprienoe, I. Tenerina: Gloeosporium Olivarum Alm Üzerine Araştırmalar, ajan zeytinlerin "cüzam".

J. Latinoviç, Z. Vucinic: KÜLTÜREL ÖZELLİKLERİ, patojenite, VE HOST RANGE KARADAĞ ZEYTİN TESİSLERİ Colletotrichum GLOEOSPORIOIDES İZOLE

Ivan Imbriani Petrol ve Petrol bir bitkinin iyileştirici özelliklerini bin yıllık

Antonio Ciccarone: Akdeniz ülkelerinde dell'0livo hastalık bir bakış

22 Kasım 2010 için SAVUNMA ÜRETİM VE YOĞUN ÇEVRE KULLANIMI VE LECCE Basın Bitki Sağlığı KONTROL PROGRAMI İL VE ENTEGRE EŞLİĞİNDE 16 Geçerli VE KIRSAL ALANININ KONSORSİYUMU

Nessun commento:

Posta un commento