sabato 27 novembre 2010

"Mugnuli 'del Salento Lecce, zobaczyć je, kocham je, je jeść i zaoszczędzić!

"Mugnuli 'del Salento Lecce, zobaczyć je, kocham je, je jeść i zaoszczędzić!


Bruno Antonio *

-------------------------------------

"Mugnuli" to piekło Salento brokuły Lecce, że rośnie dziko i jest uprawiana od początku. Jemy tylko w Salento Lecce, jest smaczne i autentyczne i dobre dla zdrowia, ponieważ są one obecne w tych warzyw "Nature" substancji, których spożycie może zapobiec niektórych nowotworów przewodu pokarmowego.

--------------------------------------

Salento Lecce zawsze uważana była za rezerwuar bioróżnorodności, zasobów genowych, jest więcej niż w innych częściach półwyspu włoskiego, ponieważ jest to ZIP Biogeografia między Wschodem i Zachodem.

Chcesz dowodu? Gatunków roślin występujących w Włoch 7050, 2076 i in Puglia, słuchać, słuchać, jesteśmy jedynym Salento 1400 gatunków roślin, 2 / 3 Flora Puglia 1 / 3 Flora całego półwyspu włoskiego. W związku z tym Zastępca Prezydenta Miasta do zasobów rolnych z regionu Puglia, Salento Lecce Dario Stephen przygotował projekt ustawy o ochronie różnorodności biologicznej, które jestem pewien, że się bardzo przydatne do Salento Lecce.

Wśród gatunków roślin mających znaczenie dla rolnictwa Salento w Lecce jest brokuły, że uwielbiam, zwany "Mugnuli" w liczbie mnogiej. Jak to powiedzieć? Chcesz wiedzieć, jak mówić w liczbie pojedynczej? Nie ma i nie wyglądać! Liczby pojedynczej "Mugnuli" nie istnieje, ponieważ żadna kobieta nie z tej ziemi zwróciła się do zakupu tylko jednego zakładu to smaczne warzywo! Jeśli kupisz tak wiele roślin Mugnuli i dlatego, gdy idziesz do rolnika lub rynku, proszeni są o kupić kilogram lub dwa funty lub więcej "Mugnuli!

Różnych odmian Brassica są uprawiane we Włoszech B. oleracea L. var. botrytis L. (Kalafior) i var. convar italica (brokuły).

W Salento Lecce to brokuły nazywany jest także "żeber Lecce", "spuriàtu", "Pasmanteria," pòeru càulu "i" wieśniaków Caulfield "

Ten brokuły ma większą zdolność do pokonywania przeciwności, tak aby określić w bardziej rustykalny niż inne odmiany, a ostatecznie również pewne zróżnicowanie morfologii niż inne kiełki brokułów, w rzeczywistości, kwiatostan jest mniejszy i mniej zwarta, kwiaty poszczególnych żeber Lecce są białe, większych i większych kwiatów przylistki niż brokuły.

Jego smak jest słodsze i bardziej aromatyczne niż jakikolwiek inny kapustą i dlatego ja wariuję.

To była mowa jedynie sporadycznie przez Calzecchi-Onesti w 1954 r. i w 1993 r., a Massie pisało szeroko G. Baseny, F. Martignano, V. Falco, S. Cifarelli w 2005 roku.

Prawda jest taka, jak zawsze, jest uprawiany w Salento Lecce tego smacznego warzywa, ale jest to prawie nierealne, a w pozostałej części Puglia we Włoszech!

Zajmie to badanie genetyczne w celu ustalenia, czy są one przodkami Mugnuli kiełków brokułów, czy stanowią one równolegle rozwoju.

Szefowie Laboratorium Botanika systematyczna i Ekologii Roślin - Zakład Environmental Science and Technology University of Salento znaleźć w "Mugnuli" obecność indole iz tego powodu, że spożywanie tych warzyw jest osiągany poprzez zapobieganie niektórych nowotworów typowych dla układu pokarmowego . Ale co jest najbardziej interesujące jest to, że kobiety, które karmią piersią dziecko, pochłaniając Mugnuli, produkować więcej mleka! Wiele mleka dla dzieci, jeżeli matka, od Mugnuli paszy. Ale co znaczy słowo Mugnuli?

Jestem zawsze intryguje za pomocą słów, ich sens i cenię próba prof. Armando Polito wyjaśnić znaczenia "Mugnuli. Wśród wielu znaczeń proponowany przez prof. Polito Byłem pod wrażeniem znaczenie "dziwactwa", ponieważ słowo "Mugnuli. Oznaczało to, można podłączyć stare przekonanie, że ci, którzy demonstracyjnie kręconymi włosami był pełen tajemniczego pożądania ostry. W skrócie, ponieważ słowo to pochodzi z głowy kaprys słowo i jeż słowo, zauważając, że kształt warzyw przypomina kędzierzawą głowę, to pozwoliło fantasy prof. Armando Polito zakładać metaforyczne używanie nazwy z warzyw.

Jednak "Mugnuli" można wyróżnić w Salento Lecce co najmniej trzech ekotypów: praecox, a serotypy głównych. Pierwszy nazywa się "mugnulettu", rozwija się i rośnie zawartość w glebie lekkiej, produkcja jest już ograniczona, ale pod względem organoleptycznym miłe, z tego powodu jest bardzo poszukiwane przez fanów takich jak ja tego warzywa.

Populacji miejscowych i głównych serotypów, posiada większy rozwój, w szczególności, że serotypów, a nawet później, uprawiane są w glebach ciężkich, świeżych i żyznych. Rośliny są puszysty i żywy zielony.

Jesteśmy po prostu w odpowiednim czasie, aby cieszyć się tym wspaniałym roślinnego, który jest dostępny od połowy listopada do marca-kwietnia. Ostatnim żebrem Lecce przyjechać tylko w czasie Mszy Św, przygotowane na cześć świętego na 19 marca.

Po przecięciu głównych głowy Mugnuli (corymb) rosną wiele drobnych przedmiotów, które mogą być wycięte z tego samego zakładu dla 1 lub 2 miesiące, czas zależy od tego, ile wody jest dostępne dla roślin.

Gdybyś miał chcą uprawiać w ogrodzie jest również hodowane pierwszy przeszczep sadzonka w rozsadnik, siew należy wykonać 20-25 dni przed transplantacją. Kiedy w połowie lipca lub w połowie października, ponieważ rośliny osiągają wysokość 10-20 cm, przesadzania, rolnicy często używają zróżnicowanych nasadzeń do przedłużenia okresu produkcji. Zapłodnienie odbywa się od dwóch do czterech liści. Musimy walczyć, larwy owadów i gryzoni, jak lubi mnie Mugnuli.

Przeszczepów odbywa się w dobrze pracował gleby, zapłodnionych 7-8 q / ha nawozu trójskładnikowych

i np. 11-22-16. Drzewa muszą być umieszczone w odległości w rzędzie 40-50 cm i 80-100 cm między rzędami, w zależności od typu mechanicznego dostępnych środków. Interweniuje z siarczanem amonu dwa razy po pierwszym przeszczepie, a drugi w czasie tworzenia tekstu głównego.

I "Mugnuli", jak mamy te rośliny są bardziej odporne na biotyczne podkreśla niż inne kapusty (Brassica spp.). Reprezentowana przez bielinka (Pieris brassicae L.), chrząszcz pcheł (sp Epitrix.) Problemy i hodowlę ślimaków "Mugnuli "zwłaszcza gdy rośliny są bardzo młodzi, nawet jeśli większy opór," Mugnuli "mają drobne uszkodzenia w porównaniu do kapusty.

Za to jak najbardziej jest to, że nie są używane herbicydy w uprawie "Mugnuli", ponieważ pola nie są bardzo duże i są produktami Mugnuli do użytku rodzinnego i małych rynków lokalnych.

Niektórzy rolnicy zostawić drzewa "Mugnuli" od wielu lat, tylko, że jakość plonu pogarsza się z każdym rokiem.

Ostatnia uwaga w odniesieniu do rozproszenia nasion Mugnuli ze względu na wiatr, gdy wpadają w innych glebach rosną jak dzikie rośliny Salento w Lecce.* AgronomBibliografiaDr Rita Odbiór Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Lecce - Seminarium w Instytucie Pedagogicznym w Maglie (LE)

Ogród Botaniczny - Laboratorium Botanika systematyczna i Ekologii Roślin - Zakład Environmental Science and Technology University of Salento - Salento Warzywa

G. Baseny, F. Martignano, V. Falco, S. Cifarelli, T. i K. Gladis Hammer: "Mugnoli": Zaniedbane Race Brassica oleracea L. z Salento (Włochy)

Armando Polito: http://spigolaturesalentine.wordpress.com/2010/10/16/cavoli-a-merenda/ kapusty

"Salento Sapori", wyprodukowany przez Izbę Handlową w Lecce, Salento Publishing, czerwiec 2007

ECalzecchi-Onesti A. 1954 roku. Cavolbroccolo. W: Reda (red.), Encyklopedia włoski Rolnictwa, tom II. Rzym, pp.403-404.

Gladis Th i Hammer K. 2003 roku. Die-Brassica oleracea-Gruppe. Schriften FRI, 69 s.

M. Gustafsson, C. Gomez-Campo i P. Perrino 1986 roku.

Plazma zarodkowa ochrony dzikich gatunków Brassica Morza Śródziemnego. Sprawozdanie Poszukiwań na Sardynii, Korsyce, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii w 1986 roku.

K. Hammer, KNU ¨ pffer H., G. Jezior i P. Perrino 1992 roku.

Nasiona z przeszłości. Katalog zasobów genowych roślin w południowych Włoch i Sycylii. Instytut Plazma zarodkowa z C.N.R. (Red.). Bari, Włochy, s. II 173.

Kałuże G., K. Hammer, G. Olita i P. Perrino 1993 roku. Zbieranie roślin warzywnych w regionie Basilicata, Włochy. FAO / Genet Plant IBPGR. Êrodków. Newslett. 96: 35-37.

I. Massie 1993 roku. Raport z badań na wycieczki do Włoch oraz do oceny zmienności genetycznej i erozji genetycznej z Ecogeogreaphic kalafiora i brokuła Roślin i Nasiennictwa w celu pobrania próbek. Badania Ogrodnictwa International (red.). Wellesbourne, Warwick, Wielka Brytania.

P Perrino, Pignone D. Hammer i K. 1992 roku. Występowanie dzikiego Brassica oleracea grupy (2n = 18) w Kalabrii (Włochy). Euphytica 59 (2-3): 99-101.

Nessun commento:

Posta un commento