martedì 30 novembre 2010

Trąd jest spowodowany przez grzyby z oliwek zamiast ludzi trąd jest spowodowany przez bakterie,

Trąd jest spowodowany przez grzyby z oliwek zamiast ludzi trąd jest spowodowany przez bakterie,


Bruno Antonio *

--------------------------------

W tym pamiętać będę z pewnością uspokoić wszystkich, że trąd drzew oliwnych Salento w Lecce jest spowodowane przez jeden, dwa lub nawet trzy grzyby, i nie jest choroba zwana "trąd", o której chory (lub chorobą Hansena ), który zamiast jest chorobą zakaźną i przewlekłe, powodowane przez bakterie Mycobacterium leprae, która wpływa na skórę i nerwy obwodowe

---------------------------------Po opublikowaniu mój komentarz na temat "Trąd oliwek" Otrzymałem wiele telefonów, jeden w szczególności byłem zadowolony, a mojego kolegi Vincenzo Parisi Agronom Konsorcjum Obrony Prowincji Lecce.

Drogi przyjacielu Vince pokazał mi, że ostatnie badania wyjaśniły, że grzyb Gloesporium Olivarum to zamiast nazwie gloeosporioides Colletotrichum i że istnieje kilka odmian, z których jeden jest nazywany Colletotrichum acutatum Simmonds natomiast wydaje się, że to kolejna, która nie wynika ani pierwszy ani drugi, jest w procesie klasyfikacji.

W związku z tym, nie szukaj, który dał wynik tego, że mogę zaoferować na to uwagę pan Palmer: mumifikacji oliwek: Gloeosporium Olivarum ALM, gloeosporioides Colletotrichum (formularz telomorfa: Glomerella cingulata (Staonem.) Spaulding i Schrenk)

Mój kolega Vincenzo Parisi Agronom I zwrócił również uwagę na jego współpracy z Wydziałem Rolnictwa Bari w "eksperymentalnym projektem Trąd", ale dla której wyniki nie są jeszcze dostępne.

Inne wyjaśnienia został poproszony przez jego Oleologo Gianni Lezzi, ekspert w oliwie z wydobycia ropy naftowej, profesjonalnych degustatorów, który powiedział mi niektórych czytelników moich notatek w listopadzie ubiegłego roku, że byli zszokowani, aby usłyszeć od mnie, że drzewa oliwne w Salento Lecce miał trąd.

Teraz mogę z pewnością uspokoić wszystkich, że trąd drzew oliwnych Salento w Lecce jest jeden, dwa lub nawet trzy grzyby, jak wyjaśnił przewodniczący Parisi i nie jest trąd (lub chorobą Hansena), który zamiast jest chorobą zakaźną i przewlekłe, powodowane przez bakterie Mycobacterium leprae, która wpływa na skórę i nerwy obwodowe w stopniach i na różne sposoby, ale bardzo wyniszczające.

Również z tego dzisiaj choroby są korzystne warunki "choroba Hansena" lub "trąd", aby uniknąć piętna, że słowo "trędowatego" nadal prowadzi z nim wspólne opinii. Dlatego trąd oliwek to grzyb i nie może zainfekować każdego człowieka jako człowieka, trąd jest chorobą, jak widzieliśmy, bakteria. Dziękuję za udzielenie mi swego przyjaciela Gianni Lezzi o tym powiadomione nieprzyjemne i krępujące nieporozumienie.

Ale jest coś nowego, że jest reprezentowany przez uznanie ze strony mojego istnienia na pytanie wymagające odpowiedzi na piśmie przez pana Luigi Vitali 4-08139 Poniedziałek, Lipiec 26, 2010, w spotkaniu nr 358 w Izbie Reprezentantów, które będą następnie przenieść w całości:Vitali. - Minister Rolnictwa, Żywności i Leśnictwa, Ministerstwo Zdrowia .- Aby dowiedzieć się - biorąc pod uwagę, że:gaje oliwne Apulii, a także innych regionów, od kilku lat wiciowce są tak zwane "trąd z oliwek", które powodują poważne szkody także ze względu na brak skutecznych środków stosowanych obecnie.

Podkreśla on, że choroba ta ustalona przez grzyba (Gloeosporium Olivarum / gloeosporioides Colletotrichum / Glomerella cingulata) wpływa na dojrzewanie powoduje gnicie owoców spadek z konsekwencji utraty jakości ropy naftowej;

Dziś "trąd z oliwek" należy traktować z grzybobójcze na bazie miedzi (mieszanina Bordeaux) w ostatnim okresie, nawet, a zwłaszcza po pojawieniu się nowego szczepu, nie wydaje się być dobrym skutkiem;

w funkcji czasu będzie wymagane wraz ze stosowania pestycydów, że cząsteczki, jak również wykorzystanie antiperenosporici strobiluryny, których stosowanie jest dozwolone na terenie winnicy we Włoszech i innych upraw, podczas gdy nie może być dla drzewa oliwnego;

zwiększenie skuteczności tych zabiegów drzewa oliwne zostały już ustalone w Hiszpanii, gdzie był również sprawdzone dowody fitotoksyczności dla roślin i pozostałości produktu w oliwie z oliwek -:

takich inicjatyw, studiów i badań zostały podjęte lub zamiaru podjęcia właściwych organów, w porozumieniu z zainteresowanymi regionami - w szczególności w regionie Apulia - i Zdrowia Roślin Regionalnego Obserwatorium i - Wydział Rolnictwa, na oceny i weryfikacji dokumentacji każdego i / lub zezwoleń, nawet pomimo, stosowania pestycydów leczenia ww.Obecna przekazać odpowiedź: Ministerstwo Rolnictwa ŻYWNOŚCI I LEŚNICTWO delegata na 23/07/2010. Państwo procedury: AKTUALNAChciałbym zwrócić uwagę, że tenacellus Strobilurus grzyby, zwykle w przyrodzie, produkuje znany jako metabolit strobiluryny są w stanie zniszczyć inne grzyby, dając organu, który syntetyzuje znaczącą przewagę konkurencyjną. Proszę kolega Vincenzo Parisi, co myślisz i czy jest świadomy literatury naukowej z hiszpańskich kolegów stosowania strobuline za korzystanie z antiperenosporici przed gloeosporioides Colletotrichum (formularz telomorfa: Glomerella cingulata (Staonem.) Spaulding i Schrenk , Colletotrichum acutatum Simmonds i trzeciej formy nie wynika to z dwóch poprzednich.

News jak tylko obiecać, że napiszesz!BibliografiaAntonio Bruno Oliwki z Salento trąd na ryzyko? http://culturasalentina.wordpress.com/2010/11/24/ulivi-salentini-a-rischio-lebbra/

INTERNATIONAL OLIWEK RADY techniki produkcji oliwy z oliwek w produkcji http://www.unaprol.it/news/pdf/Tecniche COI.pdf

Double Act pisemnej odpowiedzi na pytanie 4 do 08.139 Luigi Vitale Poniedziałek, Lipiec 26, 2010, n.358 posiedzenia http://banchedati.camera.it/sindacatoispettivo_16/showXhtml.Asp?idAtto=27676&stile=6&highLight=1

Nessun commento:

Posta un commento