domenica 21 novembre 2010

Onlar Salento Lecce ve adlandırılan gelişme tecavüz

Onlar Salento Lecce ve adlandırılan gelişme tecavüz


Alberto Bruno ve Antonio Cortese * **

-----------------------------

18 Kasım 2010 günü, başlıklı ilginç bir konferans Marina di Leuca de Salento İtalya Nostra organized'hotel Terminali bölümü güney "Yeniden Geliştirme Salento yıkım, restorasyon ve vatandaşlığa manzara."

Bu nasıl korumak ve Salento, Lecce peyzaj geliştirmek ve tecavüz için yapılmıştır ve ne zarar hakkında bilgi vermek için yansıtmak için bir fırsat oldu. Bir acı nota Ancak, bir umut ile bu kişilere arazi kullanım kararlarının ödül öngören bir öneri ile.

------------------------------

Santa Maria di Leuca Afrika'da sadece sonra! Leuca kesinlikle en Lecce Salento popüler biridir. İki bin yıl önce kim Yakın Yunanistan ve daha uzak yerler yol güzergah boyunca seyahat Otranto kanal çapraz olanların antik liman oldu.

Avrupa'nın bu uzak köşesinde burada Punta Melis, bir de Romalılar Minerva adanmış bir tapınak yapılmış, daha sonra bir Hıristiyan tapınağı haline gelir. Bu kilise, şimdi Bazilikası, tüm Avrupa'da Francigena gibi kutsal dini yolları tarafından kurulan rotaları boyunca bu uzak topraklarda gidecekti gelen hacılar tarafından yüzyıllardır saygı olmuştur.

Bu Perşembe, 16:30 TERMİNALİ HOTEL konferans 18 Kasım 2010 "Peyzaj Salentino kamu mal ve servet salvare.RIQUALIFICAZIONE PEYZAJ Salentino gelen yıkım, restorasyon ve vatandaşlık arasında" Cumhurbaşkanı tarafından düzenlenen yapıldı ki bu güzel ortamda olduğunu Bizim en çok İtalya Marcello Seclì aktif.

Müdahaleler bilimsel bir şekilde konu ile ilgili raporunu en teknik, önemli endüstri uzmanları edildi.

Anahtar ilişkileri nota layık prof ayrıldı vardır. Aldo Loris Rossi (Mimar - Şehir Plancısı), prof. Silvano Marchiori (Salento Üniversitesi'nde Sistematik Botanik Profesörü), Salvatore Mininanni mimar (Mimar - Şehir Plancısı) ve elbette mükemmel Marcello Seclì.

Konferans, bölge kıyı alanının acımasızca hinterlandı yok olmasına neden Strup olan aynı spekülasyonlar geniş alanları etkileyen gayrimenkul spekülasyonu itibaren son yıllarda ihlal edildiği Salento, Lecce, aşırı arazi içinde yer alır birçok durumda, peyzaj tüm alanları. Sadece birçok durumda, Marcello Seclì göre kumlu sahil şeridi geri dönüşümsüz değişiklikler meydana sahip banyo tesisleri vardı, son yıllarda büyük gelişme bakıyorum.

Cumhurbaşkanı Marcello Seclì sonra, birlikte biyokütle 40 istasyonlu, son yılların tipik ve önümüzdeki aylarda bin rüzgar türbini üzerinde yeri, 100 metrenin üzerinde yükselen görecektir vahşi bir rüzgar ile ilgili çarpıcı bir uyarı başlattı yanı sıra, muazzam doğal mirasın ve Salento peyzaj Lecce zayıflatacaktır çevre üzerinde çok güçlü bir etkiye neden bu toprakların vatandaşlarının sağlığını etkileyen mutlak belirlemenin için. Ve Vali ile Tarım Kaynakları Dario Stefano Niki Vendola için Bölgesel Meclis Puglia gelişimi kuralları desteklemek için daha sonra nasıl turizm ve tarım nelerdir? Ama kim Salento onun sağlığını tehlikeye de Puglia ve Lecce özellikle gelenler? Belki küçük bir riflessioncina ... doğru yapmak gerektiğini okuyorsunuz?

Iyi Seclì sonra il ne bile, bölgesel düzeyde ya düzenlenmiş değildir Salento Lecce geniş alanların beton hatırlattı.

Salento Lecce Seclì diyor, hepimiz kötü su sorunları ile karşı karşıya çevresindeki arazi hidrojeolojik üzerinde önemli bir etkisi doğurmuştur inşaat malzemelerinin çıkarılması için ocaklarından görebilirsiniz.

Bir video röportajda Prof Aldo Rossi Loris ticari ticaret ve Avrupa ve Büyük Tuz Gölü kıyısı olan ülkelerle arasındaki kültürel ilişkiler önemli bir rol oynayabilir Akdeniz'de merkezi yeri, Salento Lecce muazzam potansiyeli vurgulamaktadır.

Hata bugün yapılıyor İtalyan ve diğer Avrupa topraklarının bir kısmının ele almaktır bitişik banliyö alanları oldukları ekonomik kaynaklarını çok az erişime sahip Almanya, Fransa, Avusturya ve Kuzey Avrupa gibi ülkelere göre Avrupa.

Bu yüzden hayati ne olduğunu, Akdeniz'in kalbi modern Pan-Avrupa Koridoru VIII ile Doğu ve Batı arasında kültür ve ticaret merkezi beşiği o tarihsel olarak sahip olduğu rol, yeniden kazanmak zorundadır için Salento Lecce bakarak başlamak önemlidir .

Kalkınma planı Salento Lecce, Prof Aldo Rossi Loris göre, kapalı bir alanda bir araya getiriyor yaygın kentleşme gibi bir dizi sorun sunuyor, ancak, birçok belediye, bu durumda dönüştürmek projeler aracılığıyla yönetilen Salento Lecce, gerçek bir tek, entegre kentsel alanda. Bu o tür dall'insigne bilgin vizyon (vision) ve sonucu rapor olarak, ziraat, bir pozisyonda kırsal peyzaj becerileri ile sadece onlar, mimar ve mühendisleri ile işbirliği toprak Doktorlar görmeye ihtiyacı vardır ikincisi.

Prof Silvano Marchiori, Salento Üniversitesi botanik profesörü, kötü adam son 50 yılda Salento Lecce topraklarında ürettiği müdahale sembolik sonuçlara slaytlar bir dizi gösterilmiştir.

Açık plaj ve kayalık sırtlarında hemen arkasında konut inşaatı neden spekülasyon tarafından onlarca yıldır tecavüz kıyıları, bir devlettir. İyon kıyısında, örneğin, biz plajları ve all'arretramento, bir fenomen ile doğrudan tepelerinin arkasında bulunan sulak değişmesi için boruların tahrip arkasında kumullar ve birçok durumda değişiklik ile ilgilidir ortadan kaybolması tanık oluyoruz dengesinin bozulması ve tepeleri kendilerini imha giden kez otopark haline yağmursuyu ikinci tur seçimlerde önemli bir rol oynadığı ve bunun yerine 'hinterlandı,.

Değil, bu bitkilerin yok sonuçlandı ve çıplak belirtilen kaya artık uzun ve yoğun otlaklar, asgari katılım düşürülmüştür Adriyatik kıyısında Akdeniz bahsetmek, rüzgar ve deniz maruz şiddetli yağışlar sonucu belki de belirli zamanlarda, de tüm kayaç sırtlar dik ve ani çöküşü üretti erozyona uğrar. Başka bir sorunu büyük bir biyoçeşitlilik yok ederek zeytin ağaçlarının yetiştiriciliğinde bitki ve hayvan birçok canlı türünün yok olmasına yol açmış, ot ve buna ek olarak akifer altında kirletme pestisitlerin pervasız uygulamakla tehdit olduğu iç bulunursa Lecce Salento topraklarının bir parçasıdır. Profesör önerisi biyoçeşitlilik Salento Lecce tipik geri hedefli müdahaleler uygulamaktır.

Mimar ve şehir planlamacısı Mininanni da bir topluluk içinde bir yaşam yeri olarak peyzaj kaçınılmaz dönüşümü süreçlerini uğradığını kabul ederken çevreyi korumaya yönelik daha hassasiyet önemini vurgular ve sık sık yıkıcı insan değil entegre. Aynı zamanda ve SS275 konuşuyor aynı boşuna sadece işyeri seyahat için sabah 5 dakika kazanmak için. Daha sonra bir dönüşüm insanlar ve sahil inşaat projelerinin açık bırakarak ve yüz metre iç sahil çizgi mükemmelliğe çevreye entegre çalışan bilimsel alanda yaşandığı Alliste ilişkin proje sunuyor. Onu yakın doğal kıyı erozyonu ve insanın güvenlik maliyeti yaşama isteğimi arasında belirgin uyumsuzluk nedeniyle denize yaşam boşuna dikkat çekiyor. Onun projesi çevreye geri ama geri bir girişim, bir peyzajın tarihsel geçmişi yeniden inşa etme yetersizlik nedeniyle mantıklı olmaz bir görevdir. hangi eylemin alanlarda daha fazla yukarı kıyı şeridi ve binalar ve sokakların göre alanlar ile karakterize alanlarının yeniden geliştirilmesi için önünü açmak için yıkıldı taşımak için orada mevcut inanıyor anlamda, hurdaya edilmiştir , bunların 50 yıl önce peyzaj şartları yeniden yaratmak için bu yolu arıyor, kıyı ile doğrudan temas halinde konuldu tipik bitki tam yeşil. Bu ilk aşamada pilot proje, önümüzdeki yıllarda sahil diğer bölgelerinde tekrarlanacaktır.

Bir sonuç oldukça tarih böyle bir okuma mühendisleri sadece emanet edilmiştir çünkü Archietti orada kendi arkadaşları bu konferansta bir anlamı yoktur ki sonuçları olduğu bir bölge, okuma ve çeşitli beceri ve duyarlılık türemiştir açıktır. Ayrıca bölgenin tahsisi konusunda alınması gereken herhangi bir kararda kamu dahil etmek gerekmektedir. Bu zaman "yer", "insanlar" ve "iş görünür dizileri oluştururken, çevre dostu bir şekilde rehabilitasyon ve kent planlama ve arazi için bir araç olarak katılımcı planlama yerine koymak, şimdi başlıyor olmalıdır.Arkeolog * ** ziraat mühendisi

Nessun commento:

Posta un commento